Videomängud pakuvad raha ja ametit

Portaali Geenius toimetaja Martin Liivand tutvustas suvises "Ringvaates" arvutimängu Fortnite, millega mõned teismelised võidavad miljoneid.

"Lastakse sada mängijat korraga väljale ja kes ellu jääb, see võidab," ütles Liivand, aga lisas, et nii lihtne asi pole ja õnnemänguga tegemist ei ole. Mängus tuleb olla täpne, ehitada, luua ja tunda strateegiat.

Fortnite'is peetakse isegi rahvusvahelisi finaalturniire, kus saalis vaatab mitukümmend inimest ja mitu korda rohkem veel internetis. "Tähelepanu tõmbamiseks panid arendajad välja päris suure auhinnafondi, ja see töötab," märkis Liivand. Võitja pälvis kolm miljonit eurot.

Liivand märkis ka, et röögatult populaarse Fortnite'i või muude arvutimängude mängijaist kujuneb seega elukutse.

Vastuseks saatejuht Jüri Muttika küsimusele, kas uued põlvkonnad tahavad üha rohkem veeta aega küberruumis ja vähem reaalsuses, vastas Liivand: "Ma arvan, et reaalsust ei taheta välja vahetada, küll aga on videomängudega seotud võimalused kasvanud ja seda tahetakse ära kasutada."

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: