Kuressaare merepäevadel esinevad Metsatöll, Propeller ja Mahavok

Mahavok stuudios
Mahavok stuudios Autor/allikas: Pressimaterjalid

Saaremaal raiekivi säärel toimuvad augustis 23. korda Kuressaare merepäevad, kus kõlavad mitmed kontserdid, on avatud suur laadaala ja näeb meremelu ning laevu.

Tänavuse festivali peateemaks on pärimus. Sellel aastal leiab festivali kavast artiste, kes suhtuvad pärimusmuusikasse loominguliselt, säilitades sealjuures lugupidamise esivanemate ja nende pärandi suhtes. Üles astuvad Siidisõsarõ, Juhan Uppin, Rüüt, Johansonid, Curly Strings, Väliharf, Lõõtsavägilased, Duo Ruut ning Metsatöll & RAM. Festivali avapäeval esineb Kuressaare ka Itaalia folkansambel Kalascima, kes astub tänavu üles Viljandi pärimusmuusika festivalil.

​Seejuures jagub festivalile ka artiste, kes otseselt folkmuusikaga seotud ei ole. 9. augustil astub üles legendaarne punkparoodiabänd Propeller, kes tähistas hiljuti oma 40. juubelit. 10. augustil lõpetab festivali poprock ansambel Mahavok.

Põhikontserdid toimuvad 9. kuni 10. augustini Raiekivi sääre kahel laval, avamine on 4. augustil Kuressaare kesklinnas. 5. kuni 9. augustini liiguvad Merepäevad Saaremaa väikesadamatesse: Kungla, Soela, Veere, Lõmala ja Nasva. Väikesadamate üritused on kõigile tasuta.

Esimesed Kuressaare merepäevad toimusid 1997. aastal, tänavu 4. kuni 10. augustini toimuvad merepäevad juba 23. korda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: