Lääneranna vallas kogunesid vanad veokid

Foto: ERR

Pärnumaal Lääneranna vallas peeti 30. üle-eestiline vanade veokite kokkutulek. Osalejate sõnul aitab ühine koosviibimine tehnikaajalugu populariseerida ning on ka lihtsalt tore koht teiste veokihuvilistega muljete vahetamiseks.

Vanade veokite väljanäitust peeti Mihkli laada raames ja publikust puudu ei tulnud, sest laadakülaliste arvu mõõdetakse seal tuhandetes, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Üks kokkutuleku korraldajatest, Tiit Talts tõi näitusele 1940. aastal ehitatud veoauto Citroën, mis sattus Eestisse Teise maailmasõja ajal ja millega veeti pärast sõda siin aastaid piimanõusid.

"Eks seda rauapisikut on raske seletada, aga kui ta on kunagi sisse läinud, ega tast lahti ei saa. Eks tehnikahuvi ja nokitsemine ja omaette mõnus seltskond ja miks ka mitte siis rahvale näidata ja tutvustada tehnikaajalugu," selgitas Talts.

Lihula vanatehnikahuvilised tutvustasid publikule näiteks 1950. aastast pärit tuletõrjeautot.

"Selle masina ehitasid üles hoopis vanemad mehed, sest nad sõitsid juba 1970. aastatel selle masinaga ja siis nad käisid sellega olümpial. Aga vanemate meeste kamp lihtsalt lagunes laiali ja siis mina oma nooremate meestega püüdsime uuesti kobida ja säilitada ja nii ta meil alles on ilusasti," rääkis Urmas Loos.

Viljandimaa mees Olev Kink on uunikumide kordategemise ette võtnud selleks, et järgnevad põlvkonnad näeksid, milliste masinatega ta aastaid veokijuhina leiba teenis.

"See mark oli ZIL-130. Kolm aastat tagasi alustasime tegemisega, tegime ta korda. Ja kuna ma ise olen selle peal töötanud kogu 1970. aastatel, ma tahtsin jätta ta mälestuseks oma järgnevatele põlvedele," rääkis Kink.

Tiit Talts ütles, et kuna kümne aasta eest ilmus vanade veokite kokkutuleku teemaline raamat, siis tänavu jõuludeks loodab ta sellele kirjutada ka järje.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: