Galerii: Tallinna loomaaed tähistas jäätisepäeva ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1563625500000 | amCalendar}}

Tallinna loomaaias toimus 20. juulil jäätisepäev, mille puhul said nii loomad kui ka külastajad end jäiste maiustustega jahutada.

Jäätisepäeva puhul valmistati loomaaia söödaköögis spetsiaalselt loomadele mõeldud jäätised, mis sisaldavad külmutatud kujul head ja paremat. Jäätistest maiuste kättesaamisega on loomadel tükk tegemist ja nuputamist, mida on väga põnev jälgida.

Oma jäätised said teiste hulgas kätte ninakarud papagoid, surikaadid, šimpansid, pesukarud, lõvid ja paljud teised.

Näiteks soliidses eas karumakaak Griša unustas jäätist nähes viisakad kombed ja pistis nina kaussi. Kui ülenaabrist lõviprouale pakuti sel puhul külmutatud verd, siis Griša kausis oli päris ehtne vaniljeplombiir, mida igaüks võib poest osta.

Ulukihooldaja Nikolai Žirkovi ütles "Aktuaalsele kaamerale", et ahvide toidulaud on suuresti sama nagu inimestel, vaid liha nad ei söö. Nii võib neile ehtsat koorejäätist anda.

"Ehtne ei ole kahjulik, nad saavad seda piiratud kogustes, seal on koor ja kõik naturaalne. See ei ole halb, tuleb lihtsalt anda normaalne kogus," selgitas Žirkov.

Süüa saavad ahvid korra päevas ja nende igapäevane toit on pärit otsekui tervisliku toitumise käsiraamatust - ohtralt köögi- ja puuvilju, pisut kohupiima. Jäätisepäeva puhul olid puuviljatükid koos veega ära külmutatud ja nende väljaõngitsemine on loomaaia asukatele isegi rohkem meeltmööda kui söömine.

Toiduga mängimist neile ei keelata ja pigem püütakse jäätised teha nii, et mängida saaks võimalikult kaua.

"Proovivad nad alguses uut ja maitsvat ehk jäätist, kui meeldib, siis söövad ära, kui ei, siis valivad köögiviljad," rääkis Žirkov.

Pea paarkümmend aastat loomaaias elanud karumakaak Griša sõi jäätise kiiresti ära, külmutatud puuviljad ja hakitud köögiviljad jäid ootama aega, kui kõht peaks päeva jooksul tühjaks minema.

Jäätisega maiustati isukalt täna mõlemal pool puurivarbu. Kümneaastane Natalie on enda sõnul suur magusasõber ja jäätist sööb ta päris tihti. Mõte, et oma lemmikjäätist - šokolaaditükkidega plombiiri - saaks vaid korra aastas, talle ei meeldinud. Nagu ka mõte jäätisega mängida, isegi kui ema seda lubaks.

Seni nähtud asukatest meeldis Nataliele kõige enam lõviema. "Sest ta oli nii naljakas, kui ta sellega mängis. Ja ta oli nii ilus," põhjendas Natalie.

Kui lastele ostetakse jäätist ilmast sõltumata, siis loomaaia asukad saavad maiustada vaid palaval suvepäeval.

Toimetaja: Kaspar Viilup, Hanneli Rudi, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: