Rahel Ollisaar: raadiosaate juhtimine oli uus ja elevust tekitav kogemus

Raadio 2 suvises programmis alustas 15. juunil saatesari "Kuumalaine", mille raames on igal laupäeval eetris ühe tuntud naismuusika autorisaade. Avaldame Menus iga saatejuhiga lühikesed intervjuud, sel korral vastas mõnele küsimusele bändide Rake ja Ouu laulja Rahel Ollisaar.

Kas see oli esimene kogemus raadios saadet teha, kuidas läks? Kui polnud esimene, siis mida varem raadios teinud oled?

Olen varemgi paaril korral Raadio 2 stuudiotesse sattunud, aga varasemalt ikkagi saatekülalisena. Saadet ise juhtida oli uus ja elevust tekitav kogemus.

"Kuumalaine" on muidugi täpselt selline formaat, millele oli väga lihtne "jaa" öelda. Tule ja mängi lihtsalt tund aega oma lemmikmuusikat ja naudi. Minu tagasihoidlikul hinnangul läks päris toredasti, nautisin!

Kirjelda oma saate muusikavalikut. Miks valisid just need lood?

Ülesanne oli päris keeruline, väga palju head ja olulist muusikat jäi kahjuks jagamata. Valiku tegemisel lähtusin hetkeemotsioonist, üritades peegeldada neid žanre, mis mind enim mõjutanud.

Valisin lood, milles on soul'i või cool'i või mõlemat. Sealjuures jäid muidugi mängimata Beyoncé ja Michael Jackson ja Stevie Wonder ja Prince ja teisedki suurkujud, aga nende käitamise eest hoolitsevad õnneks teisedki raadiojaamad.

Pakkusin siis oma saatetunnis pisut alternatiivsemat menüüd, lootuses, et mõni kuulaja leiab enda jaoks midagi uut.

Kas kuulad ka ise raadiot? Milliseid jaamu või saateid kuulad?

Raadio 2 ja Raadio Tallinn – elagu! Paraku ei ole liiga aktiivne raadiokuulaja, aga ma arvan, et peale tänast muutub kõik. "Rahva oma kaitse" tundub saade minu maitsele…

Vaikselt on algamas suviste kontsertide ja festivalide hooaeg. Milliseid üritusi algavast suvest soovitad?

Hooaeg on vist täiega käimas juba, aga ise läheksin meeleldi veel Viljandi folgile ja Intsikurmule. Kes hästi kiiresti mõtleb, jõuab veel ka viimaseks õhtuks Soome Pori Jazzile ka – Louis Cole bigband, Snarky Puppy, Toto. Philly Joe´s võiks ikka regulaarselt käia ja millal see Rammstein Eestisse tulebki?!

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: