Tiiger Pootsmani Tšehhis sündinud kutsikaid näidati avalikkusele

Pootsman Zlín-Lešná loomaaias
Pootsman Zlín-Lešná loomaaias Autor/allikas: Välisministeerium

Zlín-Lešná loomaaias sündinud tiiger Pootsmani kolm kutsikat tegid oma esimese avastusretke ning loomaaed avaldas kutsikate soo.

Kümnendal juunil sündinud kutsikad on Zlíni loomaaia esindajate sõnul heas vormis. Loomaaed avaldas Facebookis lisaks fotodele ka kutsikate soo, Pootsmanil ja ematiiger Tanyal sündis kaks emast ja üks isane kutsikas.

Tiigrikutsikad viidi esimesele läbivaatusele, kus neid kaaluti ning veterinaaride poolt üle vaadati. Pärast poolestunnist seiklust pääsesid kutsikad taas ema juurde.

Tallinna loomaaia amuuri tiigril Pootsmanil ja Tanyal Zlíni loomaaias sündis juunis kolm kutsikat. Emaslooma Tanya jaoks on see juba neljas pesakond järglasi ilmale tuua.

Tallinna loomaaed saatis amuuri tiiger Pootsmani ajutiselt Tšehhi Zlín-Lešná loomaaeda. Loomaaedade vahel toimuv koostöö väljasuremisohus amuuri tiigrite paljundamisel ja uurimisel aitab kaasa looduses hävinud asurkondade taastamisele.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: