Pärnu suve võtab kokku uus linnafestival IN August

Sibyl Vane
Sibyl Vane Autor/allikas: Rock in Haapsalu

Pärnus toimub 9. kuni 11. augustini esmakordselt linnafestival IN August, mis koondab enda alla nii keskkonnateemad, muusika, kunsti, toidu kui disaini. Sündmus ühendab mitut samaaegselt suvepealinnas toimuvat minifestivali ning on külastajatele tasuta.

Lisaks muusikale, toidule, performance-kunstile ja Eesti disainile on festival enda kanda võtnud ka keskkonda puudutavate teemade käsitlemise. Nii on festivalil toimuvatele paneelidele kutsutud kõnelema jätkusuutlikkuse spetsialistid, kellega koos saab muuhulgas mõtiskelda näiteks efektiivse prügikäitluse üle.

Keskkonda säästvatest eluviisidest kannustatud festival teeb kummarduse ka suvepealinna kirevale kultuurielule. Nii esinevad seekordsel festivalil vaid Pärnuga seotud muusikud, nende seas näiteks Erki Pärnoja, Sibyl Vane, ECHOLOVE ja Howling Sky.

IN Augusti peakorraldaja Andres Tölpi sõnul annab seesugune programm nii linlastele kui külalistele hea ülevaate ambitsioonikatest muusikutest, kes Pärnut oma kodulinnaks peavad. "Kõiki bände ühele päevale mahutada ei olnud võimalik, kuid heal tasemel kollektiive saab nädalavahetusel kuulda teisigi," kinnitas Tölp.

Oluline roll on ka Al Paldroki kureeritud rahvusvahelisel kunstiprogrammil. Nii tuuakse Pärnusse Diverse Universe Performance festivali raames kunstnikke üle maailma ja avatakse koostöös IN Graafikaga mitmeid näitusi linna erinevatel ekspositsioonipindadel.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: