Tallinna vallutavad nädalalõpul keskaja- ja merepäevad, Tartus toimub Klaaspärlimäng

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

ERR Menu soovitab nädalavahetusel minna Tallinnas keskaja päevadele ja merepäevadele. Tartus rõõmustab kultuurisõpru aga festival Klaaspärlimäng.

Keskaja päevad:

11. juulil kell 17 saab hakatuse avarongkäik Viru väravate juurest ja seejärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil.  

Neljal päeval muutub Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Keskaja päevade südameks on meistrite turg Raekoja platsil, samas pakutakse linnarahvale meeleolukaid kontserte ja keskaegset meelelahutust. Muusikalist külakosti toob ansambel Sub Rosa Ungarist, lisaks esinevad Raekoja platsil tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, rändmuusik Polina Tšerkassova, tantsuansambel Saltatriculi Tartust jt.

Merepäevad:

12. juulil algab Eesti suurim mere- ja perepidu Tallinna merepäevad. Vanasadamas, Lennusadamas, Noblessneri sadamalinnakus ja Haven Kakumäe jahisadamas toimuva merefestivali programmis on enam kui 200 sündmust tervele perele. Tallinna merepäevad kestavad 14. juulini.
 
Tänavuste merepäevade ametlik avalöök antakse Noblessneri sadamalinnakus 12. juulil kell 20 Anne Veski ja Reketi ühiskontserdiga. Sellele eelneb Mari Jürjensi ja järgneb Chalice'i etteaste. Päeva jooksul on avatud ka lasteala ning toimub merekoolitus "Matk muinasaega".

Klaaspärlimäng:

12. juulil algab Tartus festival Klaaspärlimäng, kus saab kuulata muusikat Mozartist Pärdi ja Vähi nüüdisteosteni, külalised tulevad Venemaalt, Hiinast, Jaapanist, Austraaliast ja mujalt.

Herman Hesse kuulsast romaanist inspireeritud festival Klaaspärlimäng täidab Tartu põnevate koosluste ja mainekate artistidega. Mitmekülgne programm hõlmab muusikat Mozartist Pärdi ja Vähi nüüdisteosteni, samuti varajast muusikat. Esitajate seas on eesti noored talendid Elina Nechayeva, Heigo Rosin ning külalised Venemaalt, Hiinast, Jaapanist, Austraaliast ja mujalt.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: