Loomaaed jättis hüvasti 32-aastase šimpansi Pinoga

Šimpans Pino
Šimpans Pino Autor/allikas: Maaja Kitsing

Tallinna loomaaed teatas, et kahjuks suri teisipäeval 32-aastane šimpans Pino.

Isase šimpansi tervis halvenes pärast jaanipäeva. Eesti maaülikooli spetsialistid (anestesioloog ja oftalmoloog) ning inimarstid Tartu Ülikooli kliinikumi intensiivravi osakonnast (anestesioloog) ja Põhja-Eesti regionaalhaiglast (radioloog-onkoloog) viisid läbi põhjaliku kompleksuuringu. Meditsiinitehnika ja -tarvikute ettevõte Semetron AS tõi kohale ultraheliseadme, teatas loomaaia Facebooki lehekülg.

Pinol diagnoositi raskekujuline südamepuudulikkus, mille tagajärjel oli tekkinud äge neeru- ja maksapuudulikkus. Arstid üritasid looma stabiliseerida 17 tundi, kuid Pino süda ei pidanud vastu ja ta suri 9. juulil kell 15.30.

32 eluaastat on isase šimpansi jaoks suhteliselt kõrge vanus. Südamepuudulikkus on isaste šimpansite kõige sagedasem surma põhjus. Pino isa Amsterdami loomaaias eutaneeriti sarnase probleemi tõttu.

24. juunil 1987. aastal Amsterdami kuninglikus loomaaias Natura ARTIS Magistra sündinud Pino saabus Tallinna 1994. aasta juunis ja elas loomaaia troopikamajas 25 aastat. Tema seltsilisteks olid šimpansid Betty ja Quincy.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: