Kontserdikorraldaja Live Nation: jutt lauluväljaku suuremast mahutavusest on linnalegend

Laulupidu
Laulupidu "Minu arm" õhust. Autor/allikas: Margus Vilisoo/Laulu- ja tantsupidu

Kontserdikorraldaja Live Nation Estonia meeskond kommenteeris, et Tallinna laululava ei ole kummist ning jutud suurest mahutavusest on linnalegendid.

"Tallinna lauluväljak ei ole kummist. Suurte kontsertide puhul mahub Lauluväljakule siiski piiratud arv inimesi. Täpne number sõltub show produktsioonist ning artisti turvanõuetest," selgitas kontserdikorraldaja sotsiaalmeedias, lisades et suurte kontsertide puhul ei mahu lauluväljakule ei 300 ega 100 tuhat inimest. "Tegemist on linnalegendiga, mida ei tasu uskuda," teatas Live Nation Estonia.

Live Nation korraldas Tallinna lauluväljakul 2013. aastal Robbie Williamsi kontserdi, meelitades kohale 60 000 pealtvaatajat, Madonna tõi 2009. aastal lauluväljakule üle 70 000 inimese.

Pühapäeval toimunud laulupeokontserdile pääses Tallinna lauluväljakule üle 62 000 inimese pealtvaatajaks. Koos lauljate ja muusikutega oli peoalal üle 100 000 inimese.

Meditsiiniteenistuse, päästeameti ja politsei esindajate sõnul on kriitiline piir lauluväljaku territooriumil 100 000 inimest, misjärel ei ole võimalik enam tagada operatiivteenistuste tööd väljakul – läbi- ja juurdepääs pääste- ja meditsiiniteenistustele ning abivajajateni.

Järgmine suurüritus toimub Tartus Raadi lennuväljal ning sinna tuleb korraldajate sõnul 60 000 inimest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: