Galerii: Väliseestlased korraldasid Vabaduse väljakul väikese tantsupeo

Tallinnas Vabaduse väljakul toimus pühapäeval Välis-Eesti tantsurühmade kontsert "Ühendusmaa on Eestimaa".

Kontserdil astus üles 340 tantsijat 25 tantsurühmast 14 erinevast riigist: Soome, Rootsi, Norra, Belgia, Holland, USA, Kanada, Austraalia, Türgi, Inglismaa, Saksamaa, Iirimaa, Luksemburg ja Šveits. Kaasa tegid rahvakunstiansambel Leigarid ja rahvakultuuriselts Koidupuna.

Kontserdi idee tekkis MTÜ Tantsupeomuuseumi meeskonnal eesotsas Angela Arraste ja Ülo Luhtiga juba 2018. aasta augustis, mil toimus Eestis Välis-Eesti tantsuõpetajate suvekursus. Tõdeti, et 2019. aasta üldtantsupeole registreerus rekordarv väliseestlaste tantsurühmi ja otsustati plaanitu teoks teha.

"Ühendusmaa on Eestimaa" tõi välisrühmad kokku ühisele tantsuväljakule. Igal rühmal on enda põnev lugu ja traditsioonid, mida hoitakse Eesti kultuuri säilitamiseks regulaarselt koos käies. Lisaks kirevale ajaloole on igal rühmal enda nägu ja kohati eriline viis mõne tantsu tantsimisel: nii nagu igas Eestimaa külas tantsitakse pärimustantse natuke omal moel.

Kontserdi lõpus paluti ka pealtvaatajad tantsima. "Ühendusmaa on Eestimaa" lavastasid Karmen Ong ja Jaan Ulst.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: