Jaan Roose ületab päev enne filmivõtteid Laagna kanali köiel kõndides

Slackliner Jaan Roose
Slackliner Jaan Roose Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Päev enne liikluse peatamist Laagna teel filmivõteteks saabub kõrgustes trikitav Jaan Roose Lasnamäele, et ületada Laagna tee kanal slackline'i lindil kõndides.

Jaan Roose etteaste on sissejuhatuseks filmivõtetele Laagna kanalis ja sellega kaasnevale kultuuriprogrammile "Lasnamäe filmisuvi", mis valmib Tallinna linna, filmitootja Funfair Films Limited ja nende siinse esindaja Osaühingu Allfilm koostöös. 

 Varasemalt on Jaan Roose kõndinud 117 meetri kõrgusel Swissotel Tallinna ja Tornimäe korterelamu katuste vahele tõmmatud lindil, sooritades seal tagurpidisalto, mis läks kirja slackline'i maailmarekordina.

2015. aastal lõi Jaan kaskadöörina kaasa fantaasiafilmis "Assasin's Creed" ning on slackliner'ina kaasa löönud Madonna kontserttuuril.

Köielkõndimise vaatemäng Laagna teel algab 9. juulil kell 18.30 Lasnamäe linnaosa valitsuse juures.

Režissöör Christopher Nolani filmi "Tenet" võtted toimuvad Laagna teel 10. juulist kuni 21. juulini. Samal ajal pakub Tallinna linn koostöös Funfair Films Limited ja Osaühinguga Allfilm kohalikele elanikele "Lasnamäe filmisuve" programmi, mille raames toimub Jaan Roose Laagna tee ületus slackline'i lindil, Filmimuusika Suurkontsert lauluväljakul, Kivila pargi festival ja Pae pargi perepäev.

Filmivõtete perioodil jääb tavaliiklus Laagna kanalis avatuks esmaspäeviti ja teisipäeviti. Lasnamäele suunduv suunavöönd on suletud 10.-14. ja 17.-21. juulil. Kesklinna sõidusuunal saab tööpäevadel hommikuti kuni kella 10.00-ni kesklinna. Kell 10.00 kuni 15.30 on Laagna tee suletud.

Kesklinna sõidusuund muudetakse Lasnamäele suunduvaks sõidusuunaks ning avatakse linnast väljumiseks kell 15.30 tööpäeviti 10.-12. ja 17.-19. juulil. Nädalavahetustel 13.-14. ja 20.-21. juulil on Laagna tee suletud.

Laagna teed ületavad sillad on avatud, v.a sulgemised kuni viieks minutiks ohutuse tagamiseks (õhusõidukite madallennud).

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: