Tallinna keskaja päevad tähistavad sel aastal 20. sünnipäeva

Tallinna keskaja päevad
Tallinna keskaja päevad Autor/allikas: Pressimaterjalid

Tallinna vanalinnas toimuvad 11. kuni 14. juulini keskaja päevad, mis tähistavad sel aastal 20. sünnipäeva. Festivali raames muutub Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus ajastutruuks hansalinnaks.

Keskaja päevade südameks on nn meistrite turg Raekoja platsil, kus toimuvad kontserte ja keskaegne meelelahutus. Näiteks esinevad seal ansambel Sub Rosa Ungarist, tantsuansambel Rondo Danzante Saaremaalt, rändmuusik Polina Tšerkassova, tantsuansambel Saltatriculi Tartust.

Niguliste kiriku kõrval toimetab festivali ajal keskaja küla, kus on avatud mitmed meistrikojad ja õpitoad, toimuvad osavus- ja jõumängud, väike rüütlikool ning õpetusi jagavad mõõgavõitlejad. Külas antakse võimalus ka vibukütina täpsust proovida, lisaks on kohal sepad, puusepad ja ehitusmeistrid. Katariina kiriku esisel platsil toimetavad gildiemandad ja meistrimehed, sellid ja õpipoisid.

Toimub ka mitmeid ajaloomatku nii eesti, inglise kui ka vene keeles, kus tutvustatakse Tallinna vanalinna ajalugu.

Festival avatakse 11. juulil kell 17, kui avarongkäik hakkab liikuma Viru väravate juurest, misjärel toimub avatseremoonia Raekoja platsil. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: