Video: Matsalu lahel sai näha vesipüksi

{{1562137500000 | amCalendar}}

Matsalu lahel sai teisipäeva õhtul kella kuue paiku näha vesipüksi. Ilmateenistuse kinnitusel võib vesipüks olla ohtlik, kuid õnneks pole teada ühtegi juhtumit, kui Eestis oleks inimene selle tõttu kannatada saanud.

Teisipäeva õhtul Pärnumaal Metskülas filmitud videos on näha vesipüksi rannikust eemal, kuid pealtnägija sõnul liikus see hiljem ka rannikule kahjustades maabudes mõnesid puid. Juhuseid, kus vesipüks oleks Eestis inimesele ohtu kujutanud, pole teada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Otseselt ei ole teada, et oleks olnud sellise juhuseid, aga kindlasti nii nagu tornaadogi - kui sa ikkagi sinna keskele satud näiteks paadiga, siis ta võib teid ümber lükata või ülesse poole tõsta, olenevalt tema tugevusest. Aga praegu teateid selle kohta ei ole olnud," rääkis Ilmateenistuse sünoptik Helve Meitern.

Ohtlikeks võib pidada igasuguseid ilmastikunähtuseid, mis ületavad tavapärase piiri. Suvel võib ohtlikuks muutuda mitu päeva kestnud kõrge õhutemperatuur. Samuti tõstab Riigi Ilmateenistus suvel sagedasti ohutaset äikesetormide ajal, millega võivad kaasneda tugevad tuulepuhangud, pikselöögid ja rahe.

Laulu- ja tantsupeolised on aastate jooksul pidanud toime tulema nii äikese kui ka kuuma ilmaga. Tänavusel juubeli laulu- ja tantsupeol ohtlikuid ilmastikunähtuseid pelgama ei pea.

"Tuleb valmis olla jahedamaks ilmaks laulupeo ajal, aga ohtlikkusest me seekord rääkida ei saa. Pigem me oleme rääkinud mõnikord laulupeo ajal ,kui on olnud liiga kuum, et võib üle kuumeneda," märkis Meitern.

Vaata videot:

video: Andra-Liis Junker

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: