Setomaal alustab muusika- ja matkafestival Seto folk ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Seto folk
Seto folk Autor/allikas: Silver Tõnisson

Muusika- ja matkafestival Seto folk algab juba 28. juunil. Kaks päeva kestva Setomaa suve ühe suursündmuse teemaks on sel korral "PÄRI MUSI!".

"2019. aasta festivali teema "PÄRI MUSI!" on inspireeritud Setomaa ehedast ja elavast pärimuskultuurist," selgitas Seto Folk 2019 peakorraldaja Marili Slavski. "Suuliselt edasi antud pärimus elab seto keeles, laulus ja lugudes. Seto folgil on suurepärane võimalus seda kõike ise kogeda ja olla osa traditsioonist. Seekordne teema julgustab teineteisele rohkem otsa vaatama, koosolemisest ja ühiselt edasi kantavatest traditsioonidest rõõmu tundma!" 

Muusikaprogramm, mille eest vastutab ka tänavu muusik Jalmar Vabarna, pakub folgilistele mitmekülgsust. "Suur rõõm on, et ka sel aastal on meil Seto folgil suur eriprojekt. Kui eelmisel aastal toimus I Seto tantsupidu, siis sel aastal liitus folgiga traditsiooniline Seto Leelopäev, kuhu tulevad kokku pea kõik seto koorid ning kuulajad saavad seto leelost väga sisutiheda ülevaate," lausus Vabarna. "Ka üleüldiselt tuleb Seto Folgi muusikaprogramm mitmekülgsem kui eelmisel, sest lisaks kahele välilavale toimuvad ka intiimsed sisekontserdid."

Seto Folk 2019 peaesinejaks on Soomest pärit rokkiv folgibänd Esko Järvelä Epic Male Band. Lavalaudadele jõuavad ka juba legendaarseks ansambliks kujunenud Untsakad, aga ka värskemad tegijad nagu Black Bread Gone Mad ja laval ühte kannelt jagav neidudeduo Duo Ruut. Oma hiljuti välja antud folgiplaadiga "Taat läks lolliks" pakub seto leelole kontrasti vokaalansambel Estonian Voices.

Lisaks muusikaprogrammile on seto folgil ka tugev matkaprogramm. Erinevad teemamatkad ning põnevad käigud Setomaa loodusesse värskendavad folgiliste keha ja vaimu ning annavad jõudu, et kaasa lüüa ka festivali õpitubades. Loomulikult jagub tegevust ka pisiperele.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: