Heimar Lenk alustab Vikerraadios nostalgilise muusikasaatega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Heimar Lenk Autor/allikas: Riho Semm

Juuni viimasest nädalast täidab Vikerraadio argiõhtuid muusikavöönd, kus neljapäeviti mängib Heimar Lenk nostalgilisi muusikapalu saates "Kuldrandevuu"

Saates võetakse arhiivi riiulitelt alla karbid vanade heliplaatide ja lintidega. Pühitakse neilt tolm ja tehakse lahti. Selleks, et veel kord saaksid raadioeetris kõlada kunagi väga populaarsed, kuid hiljem unustusse jäänud lööklaulud ja orkestrilood. 

"Aidaku need kahisevad heliplaadid leida üles see võti, millega  avada kuldse randevuu uks endiste aegade lemmiklaulude juurde," sõnas saatejuht Lenk.

"Kuldrandevuu" kuulaja võib olla kas kuue-, seitsme-, kaheksakümne või saja aastane. Ikka peaks ta leidma saatest mõne kunagise lemmikloo. Marika Rökk, Bing Crosby, Bill Haley, Elvis Presley, Rocco Granata, Caterina Valente, Vico Torriani, Artur Rinne, Heli Lääts, Veera Nelus, Georg Ots ja paljud teised esimese suurusjärgu tähed on taaskord raadiosaate kangelasteks.

"Raadioretkel eelmistesse aegadesse meenutame  ajaloosündmusi, mis kulgesid küll omasoodu, kuid andsid tõuke mõne populaarse šlaagri sünniks või said nende taustamuusikaks. Näiteks, milline populaarmuusika oli moes Stalini ajal ja miks bikiinid said nimeks bikiinid ning kuidas sündis kuulus poplaul bikiinidest," rääkis Heimar Lenk uuest muusikasaatest.

"Saates kasutan palju  heliarhiivi. Kaasa arvatud omaaegse kuuekümnendate aastate noorsoo seas ülipopulaarsete raadiojaamade Inglise "Radio Luxemburg" ja Rootsi piraatraadiojaama "Radio Nord" originaalseid helindeid. Meenutame, millised laulud olid moes nende raadiojaamade hiti-paraadides näiteks täna 50-60 aastat tagasi. Lisaks pälvivad tähelepanu omaaegsete supertähtede sünni- ja surmapäevad. Saatesari on mõeldud vanemale kuulajaskonnale, kuid kaasaja noortele oleks "Kuldrandevuu" aknaks aegadesse, mil pragusele populaarmuusikale alus pandi. Aega, mil elektrikitarri alles leiutati ja raadiomajadesse jõudsid esimesed magnetofonid," jutustas Lenk oma saateplaanidest.

"Kuldrandevuu" on eetris neljapäeviti kell 19 alates 27. juunist.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: