ERR-i teleprogrammide sisu saab nüüd vaadata kogu Euroopa Liidus

ERR-i teleprogrammide sisu saab nüüd vaadata kogu Euroopa Liidus ja veel kolmes riigis
ERR-i teleprogrammide sisu saab nüüd vaadata kogu Euroopa Liidus ja veel kolmes riigis

Eesti Rahvusringhäälingu teleportaalid on võtnud kasutusele uue isikustatud kontode süsteemi. Selle tulemusena saavad kasutajaks registreerinud Eesti alalised elanikud edaspidi vaadata ERR-i telekanalite sisu kõigis Euroopa Liidu riikides.

Uuenduse tulemusena saab telekanalite ETV, ETV2 ja ETV+ programmi nüüdsest pea täismahus vaadata ka välismaal, sh neid saateid, filme, sarju ja suurürituste ülekandeid, mille vaatamine oli varem piiratud Eesti territooriumiga. Vaatamisõigused laienenevad paljudele hankesarjadele ja suursündmustele, näiteks võib soovi korral nüüd Eurovisiooni koos eestikeelsete kommentaaridega jälgida nii Soomes kui ka Hispaanias.

"ERR-i teleportaalid said selle aasta alguses täiesti uue välimuse ja funktsionaalsuse, kuid aina olulisemaks muutub võimalus vaadata ERR-i telekanalite head sisu sõltumata ajast ja kohast. Kui varem jäi puhkusele minnes mõni lemmiksarja osa vahele, siis nüüd saab seda vaadata soovi korral ka Lõuna-Euroopas puhates või anda pikal autoreisil lastele vaatamiseks eestikeelse tõlkega multifilmid," tõi välja ERR-i infotehnoloogia ja IT-teenuste direktor Jaanus Lillenberg.

Vaatamisõigused veebibrauserist sisu vaatamiseks laienevad kõikidele Eesti Vabariigi alalistele elanikele, kes on loonud endale isikustatud konto mõnes ERR-i teleportaalis ehk ETV, ETV2 või ETV+ lehekülgedel. Konto loomiseks on vajalik ID-kaardi, Mobiil-ID või Smart-ID olemasolu ja kontot tehes peab kasutaja kinnitama, et on Eesti Vabariigi resident.

Teleprogrammide vaatamiseks väljaspool Eestit peab end esmalt sisse logima, kord end juba kasutajaks registreerudes piisab hiljem sisse logimiseks e-posti aadressist. Kasutajapõhine süsteem töötab nii arvuti kui nutiseadme veebibrauserist sisu vaadates, piirangud jäävad kehtima välismaal saateid ETV, ETV2 ja ETV+ mobiiliäppidest vaadates.

Uus süsteem võimaldab Eesti residentidel jälgida teleprogrammide sisu kõigis Euroopa Liidu liikmesriikides, sh Austrias, Belgias, Bulgaarias, Hispaanias, Horvaatias, Iirimaal, Itaalias, Kreekas, Küprosel, Leedus, Luksemburgis, Lätis, Madalmaades (Hollandis), Maltal, Poolas, Portugalis, Prantsusmaal, Rootsis, Rumeenias, Saksamaal, Slovakkias, Sloveenias, Soomes, Taanis, Tšehhis, Ungaris ja Ühendkuningriigis. Geoblokiga piiratud saadete vaatamisõigused ei laiene hetkel teistele Euroopa riikidele ega Euroopaga piirnevatele riikidele, näiteks ei saa piiratud vaatamisõigustega saateid jälgida Norras, Šveitsis, Türgis, Venemaal jm.

Telesaated, millel puudusid seni piirangud, on jätkuvalt nähtavad üle maailma ka praegu ja nende vaatamiseks ei pea end kasutajaks registreerima ega sisse logima.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: