Metsatöll avaldas koduhiite kaitseks kontserdivideo

Metsatöll.
Metsatöll. Autor/allikas: Erlend Štaub

Ansambel Metsatöll avaldas veebruaris Rock Cafes üles võetud juubelikontserdi video, milles on kasutatud kaadreid Eesti looduslikest pühapaikadest.

"Lauluga "Koduhiite kaitsel" pöörab Metsatöll tähelepanu mitmele aspektile seoses looduslike pühapaikadega - meie, eestlased, oleme õnnega koos, et meil on veel säilinud ajaloolisi põliseid hiiepaiku; pühasid kive, -allikaid, -metsi, -puid. Et meil on andmeid selliste paikade kohta ning inimesi, kes siiani tavasid looduslike pühapaikade kohta au sees hoiavad, mäletavad ning edasi pärandavad," teatas bänd.

Üheks murekohaks on Metsatöllu liikmetel Eesti sadade pühapaikade ohustatus. "Äsja saime lugeda kurba teadet Aburi Hiie hävitamise kohta, luba taoliseks tegevuseks saadi aga väga kahetsusväärsel kombel ametiasutuselt, kes peaks tegelikult hea seisma selle eest, et meie põliskultuuri ning -väärtusi ei vahetataks rahaks. Kui me müüme maha oma viimase hiiepuu ning lõhume "arendusele" ettejääva ohvrikivi, puudub meil võimalus seda tulevikus taastada. Me hävitame sellega oma kultuuri alustalasid - mälu, mis meist teeb rahva," seisis bändi teates.

"Koduhiite kaitsel" produtseerisid Metsatöll ja Keijo Koppel. Loo võtsid üles ja
mängisid kokku Keijo Koppel ja Metsatöll Tallinnas, detsembris 2018 ja jaanuaris 2019.

Laulus löövad kaasa Marko Matvere põhivokalistina ning Iiri folk-metal ansambli
Cruachan viiulimängija John Ryan.

Videokaadrid Eesti looduslikest pühapaikadest võtsid üles Ahto ja Kiur Kaasik.
Video monteeris Jalmar Väin.

Metsatöll:
KuriRaivo – basskitarr, laul
Tõnis - trummid, laul
Markus - laul, kitarrid
Lauri - laul, torupill, viled, kandled, ängipill, akustiline kitarr, muud rahvapillid

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: