Eesti ainus sebrapaar sai kolmanda järglase

Foto: Muhu Jaanalinnufarm/Facebook

Muhus elavale sebrapaarile - Jashirale ja Hekimale - sündis nädalavahetusel uus järeltulija. Eesti ainus sebrapaar on kolme aastaga andnud elu kokku juba kolmele sebravarsale.

Et looduses peaks vastsündnud sebrabeebi kohe karjaloomana enese eest ise seisma, siis ka turvalises Muhu Jaanalinnufarmis ündinu oli kohe püsti ja kalpsas ringi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Nad sünnivad ikka kohe jalgadele, ütleme nii! Ja eile ta oli ju ka siin päev otsa külalistele vaatamiseks ja jalgadel. Alles pärast lõunat lasi ennast puhkama maha. Nii, et ta on ikkagi väga tubli," rääkis Muhu Jaanalinnufarmi perenaine Helena Erik.

Kuigi sellele sebraperele on see juba kolmas varss, annab sebraema Jashira sebraisa Hekimale siiski aeg-ajalt kehakeelega märku, et praegu veel peaks isa varsast eemale hoidma.

Esmaspäeva keskpäevaks polnud ka veel selge, kas sündinud on sebrapoiss või -tüdruk.

"Esimene oli tütar ja teine oli poiss. See ikka tundub olevat tüdruk. /.../ Kõik märgid ikka räägivad, et vist on tüdruk," ütles Erik.

Kui sugu on selgeks saanud, lubati välja kuulutada ka nimekonkurss. Mida sinna kindlasti pakkuda ei tasu, on nimed Zemfira ja Rozin, sest selliste nimedega õde-vend on sebrabeebil juba olemas.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: