Ette astuvad noored dirigendid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valter Soosalu kooriga
Valter Soosalu kooriga Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

16. juunil kell 18 korraldab Eesti Kooriühing Tallinnas noorte dirigentide kontserdi. Metodisti kirikus esinevad säravad noored interpreedid: Mari Kalling Tallinna Toomkooli mudilaskooriga, Oliver Povel-Puusepp Eesti Rahvusraamatukogu naiskooriga, Priit Rusalepp Tapa Linna Orkestriga ja Valter Soosalu kammerkooriga Kolm Lindu.

Mari Kalling (sündinud 1989) on laulnud kammerkooris Collegium Musicale ja ansamblis Vox Clamantis. Ta töötab Tallinna Toomkoolis muusikaõpetajana ning mudilaskoori ja lastekoori dirigendina, samuti juhatab segakoori Uue Maailma Koor.

Priit Rusalepp (1988) töötab Tapa Linna Orkestri dirigendina, Vanemuise Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeistrina ning Ülenurme Muusikakoolis trompetiõpetajana. 

Oliver Povel-Puusepp (1992) on juhatanud Saue Poistekoori, praegu juhatab Rahvusraamatukogu naiskoori, Paldiski segakoori ja Eesti Üliõpilaste Seltsi meeskoori. Ta laulab Eesti Rahvusmeeskooris ja kammerkooris Collegium Musicale.

Valter Soosalu (1992) töötab dirigendina Kammerkooris Kolm Lindu ja Vanemuise teatri segakooris, samuti tegutseb koormeistrina ja tenorisolistina. Ta on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. a noore dirigendi preemia laureaat. Selle suve lõpuks on ta juhatanud kolmel laulupeol: 2019. aasta pidudel Tartus ja Tallinnas ning 2017. aasta noortepeol. Selle kõige kõrvalt tegutseb ka rockbändiga Põhja Konn.

Kontserdi kunstiline juht on Raul Talmar.

See on viies kontsert sarjas "Noored juured", mille eesmärk on leida ja toetada andekaid noori dirigente ning anda publikule võimalus nende loominguga tutvuda. 

Koostööpartnerid on kultuurkapital, kultuuriministeerium, Tallinn ja Klassikaraadio.

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: