Telia toob sügisel vaatajate ette esimese originaalsarja "Antarktika 200"

Ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli, Telia Eesti juhatuse liige Holger Haljand ja sarja produtsent Kaupo Karelson
Ekspeditsiooni juht Tiit Pruuli, Telia Eesti juhatuse liige Holger Haljand ja sarja produtsent Kaupo Karelson Autor/allikas: Raigo Pajula

Oktoobris jõuab vaataja ette Telia esimene originaalsari "Antarktika 200 - Bellingshauseni jälgedes". Telia järgib selle sammuga Elisa suunda, kes mõlevad sisenevad aktiivselt teleproduktsiooni turule – augustis jõuab Elisa vaatajateni koostöös ERR-iga valmiv "Üle noatera".

"Antarktika 200 – Bellingshauseni jälgedes" on kümneosaline populaarteaduslik saade, millega tähistatakse 200 aasta möödumist Antarktika mandri avastamisest Saaremaal sündinud baltisakslasest Vene admirali Fabian Gottlieb von Bellingshauseni poolt. Sari on valminud koostöös Eesti Meremuuseumi ja MTÜ Thetis Ekspeditsioonidega.

"Sarja peategelasteks on kaks noort meresõitjat, kelle seiklustele saab polaarlaeva pardal ja teleekraani vahendusel kaasa elada. Ekspeditsioonil osalevad ka paljud tuntud külalised ja tunnustatud teadlased, kelle abil tutvustavad noored meresõitjad Antarktika ajalugu, loodust, kliimamuutusi ja palju muud põnevat," avas saate produtsent Kaupo Karelson.

Saatesarja juhivad Eesti Mereakadeemia tudengid Karolina Vaino ja Julius Tarand. Sarja iga episood keskendub erinevatele ajaloolistele ja teaduslikele teemadele. Lisaks sarja peategelastele külastavad ekspeditsiooni erinevad tuntud külalised ja tunnustatud teadlased, näiteks Laura Põldvere, Jaan Tätte, Marko Matvere, David Vsevjov, Tarmo Soomere, Tiit Pruuli jpt. Saate toimetajateks on Katrin Idla ja Marek Strandberg, operaator-lavastajaks Christian Johannes Kask ja produtsent Kaupo Karelson.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: