Amuuri tiiger Pootsmann sai isaks, sündis kolm kutsikat

Amuuri tiiger Pootsmanil ja amuuri tiigril Tanyal Zlíni loomaaias sündis kolm kutsikat
Amuuri tiiger Pootsmanil ja amuuri tiigril Tanyal Zlíni loomaaias sündis kolm kutsikat

Tallinna loomaaia amuuri tiigril Pootsmanil ja Tanyal Zlíni loomaaias sündis kolm kutsikat. Emaslooma Tanya jaoks on see juba neljas pesakond järglasi ilmale tuua.

Emase amuuri tiigri tiinus kestab umbes 100 päeva. Vastsündinud kutsikad sünnivad pimedatena, liiguvad vähe ja on täielikult emast sõltuvad. "Läheb veidi aega, enne kui saame kindlaks teha järeltulijate soo. Mitte mingil juhul ei soovi me Tanyat praegu häirida ning mõnda aega viibib ema koos kutsikatega muust ekspositsioonist eraldi, ainult neile ettenähtud alal. Usume, et nii nagu varasemalt, tõestab Tanya ka seekord end väga hoolsa emana ning kutsikaid saab väliaedikus näha tõenäoliselt augusti teises pooles." sõnas Tšehhi Zlín-Lešná loomaaia juhataja Roman Horský.

Tallinna loomaaia amuuri tiiger Pootsman saabus Ohustatud Liikide Euroopa Paljundusprogrammi raames ajutiselt Zlíni loomaaeda 2018. aasta detsembris. Esimest korda said Pootsman ja Tanya kokku veebruaris. Tiigrite omavaheline sobivus on algusest peale olnud suurepärane ja nii oldi järeltulijate saamise osas lootusrikkad.

"Rõõmustame ühiselt Zlíni loomaaiaga tiigrikutsikate sünni üle. Nii Pootsmani kui Tanya puhul on tegemist geneetiliselt väga heade isenditega, kelle järeltulijad on väga olulised looduses väljasuremisohus amuuri tiigrite asurkondade taastamisel. Esimesed kolmkümmend päeva on tiigrikutsikate elus kriitilised ning alati võib juhtuda, et kõigist ei saa täiskasvanud toredaid tiigreid, aga loodame kõige paremat. Zlini loomaaia professionaalne meeskond annab endast kindlasti parima," sõnas Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran

"Tiigrioru valmides tuleb Pootsman Tallinnasse tagasi ja siis saame talle võtta kaaslase, et ka Tallinna loomaaias taas amuuri tiigrite järelkasvu näha," kinnitas ta. Tiigrioru ehitamise ettevalmistused toimuvad sihipäraselt, eskiisprojekt on lõpusirgel ning peagi algab selle loomaaia uue ekspositsiooni projekteerimine.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: