ETV2 teemaõhtu on pühedatud Eri Klasile

Eri Klas
Eri Klas Autor/allikas: Erkki Ruokonen

Sel nädalal täitus legendaarsel dirigendil ja muusikul Eri Klasil 80. sünniaastapäev ning sel puhul on ka ETV2 teemaõhtu pühendatud just talle. Eetrisse lähevad nii vanemad nopped ERRi arhiivist kui ka uuemad portreesaated.

"Eri Klas. Õnnelik inimene"
9. juuni kell 19.30

Eri Klas oli erakordselt soe ja andekas aga mitte ainult maailmakuulus dirigent, vaid ka spordimees, pereinimene ja hea huumoriga seltskonnakaaslane. Meeleolukaid lugusid tema 80. sünniaastapäeval meenutavad Eri sõbrad, kolleegid ja perekond. Autorid Karmel Killandi ja Anu Välba, režissöör Maarika Lauri, produtsent Piret Eero.

"Rahvakunstnikud. Eri Klas"
9. juuni kell 20.30

Dirigent Eri Klas on muusikaga seotud olnud terve elu. Saates meenutab ta oma loometeed alates esimestest tutvustest muusika ja muusikutega. Saatejuht Enn Eesmaa, rezissöör Georg Jegorov.

"Eesti Raadio meeskvartett. Tänav, kus sa elad"
9. juuni kell 21.15

Helilooja Frederick Loewe ja Alan Jay Lerner, sõnade autor Heldur Karmo.

"Tähelaev. Eri Klas"
9. juuni kell 21.20

Maestro Eri Klas oli sõna otses mõttes meie väikese Maarjamaa kultuurisaadik kogu maailmas - teda jagus nii läände kui ka itta; teda tunti nii Ukrainas kui ka USA-s. Ta armastas oma tööd ja ta ei öelnud ilma mõjuva põhjuseta ära ühelegi abipalujale. Ta sündis muusikuks. Saatejuht Reet Linna, režissöör Kalev Lepik.

"Kui su hing on noor - Eri Klas 70"
9. juuni kell 22.30

Eri Klasi 70. sünnipäeval toimus Raekoja platsil suur sünnipäevakontsert, mis oli sama vaheldusrikas ja mitmepalgeline kui juubilari enda muusikaline tegevus. Kõrvuti olid laval Eesti Riiklik sümfooniaorkester, Rahvusooper Estonia koor ja Estonian Dream Big Band. Esinesid ka nimekad solistid Cynthia Makris, Elvira Hohlova, Raimo Sirkiä, Gabriel Suovanen, Aleksandr Antonenko jpt. Lisaks juubilarile astusid dirigendipulti Vello Pähn, Jüri Alperten, Anti Sarpila ja Jüri Leiten. Režissöör Ülle Õun, juhtoperaator Raul Priks, toimetaja Ruth Alaküla.

"Neli blondi ja neli brünetti"
9. juuni kell 00.15

Kontsertfilm oktett "Laine" repertuaarist. Režissöör Astrid Lepa, operaator Kaljo Jõekalda.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: