Vilsandi sai kirjandusliku mobiiliäpi

Vilsandi tuletorn.
Vilsandi tuletorn. Autor/allikas: Heiko Kruusi

Tartu ülikooli kirjandusteaduste magistrant Maris Mägi kaitses 3. juunil magistritöö, mille raames lõi ta mobiiliäpi "Kirjanduslik matk Vilsandil".

Mobiilirakenduse eesmärk on paigutada Vilsandi maastikule erinevad tekstikatkendid, et tutvustada saart külastavatele inimestele selle paiga kirjanduslikke representatsioone ja aidata kirjandusteoseid taasavastada, vahendas Saarte Hääl

Tekstikatkendid paigutuvad ajaliselt aastatesse 1920–2015 ning kannavad Mägi sõnul endas edasi maastiku kihilist muutust, maamärke ja Vilsandile omaseid legende ning muid kultuurilisi ilminguid. Maris Mägi sõnul on Vilsandi inspireerinud väga paljusid kirjanikke, kunstnikke, muusikuid ja loodusinimesi ning saarest on kirjutatud nii romaane, novelle, reisikirju, populaarteaduslikke teoseid kui ka mälestusteraamatuid.

NaviCupi platvormil valminud rakenduse puhul oli Mägi sõnul oluline jälgida, et loodav kirjanduslik matkarada ühtiks saare kolme peamise matkaraja trajektooriga.

Tutvu äpiga siin.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: Saarte Hääl

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: