Valgevene žürii diskvalifitseeriti Eurovisioonilt

Eurovisiooni finaal
Eurovisiooni finaal Autor/allikas: EBU/Andres Putting

Valgevene žürii hääli tänavusel Eurovisioonil ei loeta, sest riik avaldas oma hääletustulemused enne selleks lubatud aega.

Euroopa ringhäälingute liit (EBU) kinnitas, et Valgevene žürii diskvalifitseeriti tänavuselt Eurovisioonilt ja nende hääli ei loeta, vahendas Wiwibloggs.

Valgevene astus vastu Eurovisiooni reeglitele, sest žüriiliikmed avaldasid oma hääletustulemused enne finaalvõistlust intervjuus. Kuigi nad ei avaldanud täpset hääletustabelit, paljastasid nad oma kolm lemmiklaulu. Eurovisiooni lauluvõistluse hääletustulemused tehakse reeglite kohaselt teatavaks alles pärast finaali.

Valgevene punktid edastatakse rahvahääletuse koondtulemusena.

See pole esimene kord, kui žürii satub Eurovisiooni reeglitega pahuksisse. 2017. aastal vahetati välja Norra žüriiliige Per Sundnes, kes kritiseeris avalikult Iirimaa esindajat Brendan Murrayd. 2016. aastal asendati Venemaa žüriiliige Anastasia Stotskaya, kes paljastas videos osaliselt oma hääled. 2014. aastal oli Eurovisiooni korraldajatel probleeme aga Gruusia žüriiliikmetega, kes samuti häälte paljastamise eest diskvalifitseeriti.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: