Noorteseriaali "Miks mitte?!" tunnustati rahvusvahelisel telekonverentsil

Miks mitte?!
Miks mitte?! Autor/allikas: Pressimaterjalid

Möödunud nädalal esitleti noorteseriaali "Miks mitte?!" Bangkokis toimunud rahvusvahelisel telekonverentsil Input 2019. Tiheda eelsõela läbinud sari tuli näitamisele noortesarjade kategoorias koos Taani, Hollandi, Šveitsi ja Tai seriaalidega.

Avalik-õiguslike teleorganisatsioonide olulisim ülemaailmne konverents Input tõi Bangkokki kokku tele-eksperdid üle maailma, kes said nädala jooksul tutvuda valikuga silmapaistvatest saadetest ja sarjadest, mis vaatajateni on jõudnud. "Miks mitte?!" valiti programmi mitmesaja sarja seast, lisaks Eestile esitleti telekonverentsil veel Taani, Hollandi, Šveitsi ja Tai noorteseriaale.

"Miks mitte?!" linastus konverentsil sessiooni lõpufilmina ja sai sooja vastuvõtu nii korraldajate kui ka osalejate poolt. Esile tõsteti sarja sooja huumorit ja head üldistust, mis haaras laia spektrit teemadest, millega teised seriaalid olid tegelenud kitsamalt, sh koolikiusamine, teismeea eneseavastused, sooline võrdsus jne. Publik võttis sarja vastu naeru ja tugeva lõpuaplausiga, kiidusõnu pälvisid näitlejate valik ja sarjas kasutatud muusika. Elevust tekitas ka tõsiasi, et noortesarja on kirja pannud kogenud mees-stsenarist (Martin Algus), kuivõrd publiku seas läbiviidud küsitlus pakkus kirjutajaks pigem 20ndates aastates naiskirjanikku.

Bangkokis toimunud konverentsil esitles sarja ja andis sellega seotud mahuka ristmeediaprojekti "Break!" kohta selgitusi Tallinna ülikooli BFM-i õppejõud ja "Miks mitte?!" ristmeedia produtsent Alessandro Nani, samuti viibis esitlusel Eesti soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta.

Oktoobris esmakordselt ETV ekraanile jõudnud noortesari "Miks mitte?!" on valminud soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise voliniku kantselei koostöös Eesti Rahvusringhäälingu, Tallinna ülikooli, SA Innove, haridus- ja teadusministeeriumi, Leedu võrdse kohtlemise voliniku ja Islandi soolise võrdõiguslikkuse keskusega.

Sarja tootis Kassikuld, stsenarist on Martin Algus, režissöör Ergo Kuld.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: