Kõllestes tehakse erilist magusat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Piret Kuik
Piret Kuik Autor/allikas: kuvatõmmis

"Maahommik" käis Põlvamaal Kanepi vallas Veski külas, kuhu iga tööpäeva hommikul sõidavad kokku viis vanaema, kes on tuntud ka Kõlleste kommimeistritena.

Vana talu hoovi püsti pandud šokolaadivabrikus valmistavad nad käsitöökompvekke ja -šokolaade, mis pakitud kunstiteostesse.

Kommimeister Maimu Prušinskaja näitas, kuidas tehakse assortiikommi täidist ja kuidas see kommi sisse saab. Küsimusele, mis on kommiteo juures kõige ägedam, vastas Prušinskaja, et kõik on äge. "Kommi teha, pakkida, kõik, aga kommisegusid teha meeldib kõige rohkem," ütles meister.

Asuvad nad täitsa metsas, kuhu viivad vaid auklikud ja sageli porised teed. Kõlleste Kommimeistrite juhiabi Piret Kuik ütles, et nad on maakad. Isegi niivõrd, et paljud šokolaadi- ja muu kauba autod keelduvad kommivabrikusse kohale sõitmast, nii peavad naised asfalttee otsale sõiduautoga vastu liikuma.

Eripäraseks muudab Kõlleste magusatööstuse aga see, et veerand nende toodangust läheb eritellimustele: eraisikud, firmad, muuseumid, spordiklubid, kõik, kel läheb vaja maitsvat meenet.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: