Galerii: Autorilaulufestivali Mailaul teisel päeval esinesid Birgit ja Tanja

Mailaulu teisel päeval toimusid eriilmelised kontserdid Tartu Jaani kirikus, Genialistide klubis, aga ka Kvartali kaubanduskeskuses.

9. mail esinesid Tartu Jaani kirikus Birgit Sarrap ja Tanja Mihhailova-Saar, kes tõid kuulajateni oma loometegevuse vähem teadvustatud poole ehk laulude loomise. Lauljatare saatis helilooja ja instrumentalist Mihkel Mattisen. 

Kirglikku õhkkonda lõid kontserdid Tartu Genialistide klubis 9. mai õhtul. Oma uut albumit "Armastus eesti moodi" esitlevad laulja ja luuletaja Tuuli Velling ning ansamblist Jäääär tuntud instrumentalist Teet Velling. Kontserti soojendas sissejuhatuseks ansambel Pihlap.uud, kes tõi kuulajate ette laulukirjutaja Maris Pihlapi eesti keelele keskenduva omaloomingu.

Pop-up kontserditega astusid Tartu Kvartali keskuses üles Silver Jusilo, Hebo Rahman ning Kaisa Kuslapuu ja koosseis Lonitseera.

Festival esitleb ka uusi tulijaid. Viimasel päeval, reedel astuvad publiku ette autorilaulu uustulnukaid noortelaval, kus esinevad laululooja Anna Lea Haamer ning ansambel Fropp ja Migg.

Viimasel festivali päeval astub Tartu Genialistide klubis üles Tom-Olaf Urb lavanimega Reket, kes tutvustab publikule esimest korda oma uut singlit "Ma kuulsin seda läbi viinamarjaväädi".

Festivali peakorraldaja Juhani Jaegeri sõnul tähendab Mailaul eelkõige soovi näha muusikasse sügavamalt ja tuua esile loomislood, mis peituvad teose sõnade või muusika taga.

"Autorilaul ühendab endas nii heli- ja sõnaloomingut kui ka esitust ja selle interpretatsiooni. Mailaulu laval esitleb autor oma isiklikku maailmatunnetust oma isikliku loomingu kaudu – see ongi autorilaul, sõltumata sellest, kas žanriks on rokk, džäss, folk, punk või midagi muud," rääkis Jaeger. 

Mailaulu missioon on Jaegeri sõnul autorilaulu laiem teadvustamine ja väärtustamine. Ta lisab, et ka tänavu aasta festival peegeldab selgelt autorilaulu erinevaid ilmeid ja žanre.

Festivali aastaprogrammi kuuluvad maikuus toimuv autorilaulufestival Mailaul, Tartu Songwriters Club'i programm, suvine kontserdisari Tornimuusika, loomelaager NordicBaltic Songwriters Summit ning koolikontserdid.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: