Video: legendaarsete ansamblite mänedžerid tõid muusika rahva ette läbi tsensuuri

Aprillis astusid Maarjamäe lossi tallihoones rahva ette Eesti legendaarsete ansamblite mänedžerid ja kontserdikorraldajad – Ari Dubin, Raivo Sersant ja Aivar Sirelpuu.

Eesti roki sündi ja lapseiga näinud Ari Dubin oli kontsertide ja festivalide korraldaja, Eesti esimese diskoklubi asutaja, ansamblite Monstrum, Teravik ja Proov 583 ning selliste legendide nagu Marju Läniku ja Gunnar Grapsi mänedžer.

Raivo Sersant on läbi aegade lavalaudadele aidanud Andromeeda, Jaak Joala, Radari, Ele ja Kaja Kõlari, Marju Läniku ja Ultima Thule.

Aivar Sirelpuu oli Eesti Riikliku Filharmoonia estraadimuusika osakonna juhataja.

Üks asi oli muusikat luua ja proovi teha, sootuks teine teema oli jõuda läbi tsensuuri lõpuks rahva ette. See nõudis fantaasiat, totalitaarse võimu hingeelu tundmist, julgust ja parasjagu hullumeelsust. Ilma tolleaegsete kontserdikorraldajate ja mänedžerideta oleks paljud ajalugu muutnud sündmused olemata ja paljud laulud laulmata jäänud. Eesti muusikaelu oleks hoopis teistsugune.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: