Eesti teadusteater proovib Saku Suurhalli laval murda Guinnessi rekordit

Foto: Kairit Leibold/ERR

Saates "Hommik Anuga" olid külas teadusteateri Kvark esinejad Mats Mikkor ja Arnold Rein Tatunts, kes annavad novembris Saku Suurhallis kaks suurt teadus-show'd, tõestamaks, et teadus pole hunnik tüütuid valemeid, vaid põnev seiklus.

Arnold Rein Tatuns kinnitas saates "Hommik Anuga", et novembris saab Saku Suurhalli laval näha isegi katseid, mida ei ole maailmas kunagi varem tehtud. "On lootust, et murrame ka Guinnessi rekordi, vähemalt ühe katsega," ütles ta ja tõdes, et kuigi nad on palju uurinud, ei ole neile silma jäänud, et kunagi varem oleks nii suurt teadus-show'd tehtud.

Mats Mikkor selgitas, et erinevus teadus-show ja mustkunsti-show vahel on see, et kui munstkunstis jäetakse trikid lahti seletamata, siis teaduse puhul avatakse vaatajale täpselt, miks asjad just niiviisi läksid. "Meie toome sügisel saladuse välja, toimub suurejooneline katse ja pärast saavad kõik vaatajad teada, miks sellised asjad toimuvad ning neil on võimalus ka ise kõike järgi proovida."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: