"Rakett 69" võitja: oluline on huvi maailma vastu

Foto: Kairit Leibold/ERR

Saates "Hommik Anuga" olid külas "Rakett 69" üheksanda hooaja võitja Tiago Golub ja saatejuht Aigar Vaigu, kellega tuli juttu nii saates olnud keerukamatest ülesannetest kui ka teaduse arengust laiemalt.

"Rakett 69" üheksanda hooaja võitja Tiago Golub kinnitas saates "Hommik Anuga", et kuigi finaalvõistlus oli teaduse mõttes tema elu kõige pingelisem moment, siis tegelikult jõuavad karatevõistlused närvikõdi poolest üsna lähedale. Lisaks teadusele tegeleb Golub tõesti ka karatega, olles tänaseks neljakordne Eesti meister ja tal on kahekordne pruun vöö. "See tähendab, et see on umbes kaheksas vöö, mul on jäänud ainult üks pruun vöö veel ja siis on must vöö," nentis ta ja kinnitas, et ilmselt jõuab ta musta vööni aasta-pooleteise pärast.

"Ma tulin saatesse ikkagi võitma, olin kindel, et peab ära tegema, tegutsesin selle nimel ja andsin endast parima," ütles Golub ja rõhutas, et kuigi tema teadmiste põhi tuleb koolist, siis oluliseks lisaväärtuseks on huvi maailma vastu. "Infot on meeletult ja seda saavad kõik, aga küsimus on selles, mida sa vaatad ja ka meelde jätad."

Saatejuht Aigar Vaigu sõnas, et kuigi sa võid teaduse ja tehnika arengut suunata, aga sellele kätt ette panna ei saa. "Inimeste uudishimu ja uusi asju avastada jääb alati alles ning kui seda ei tee sina valmis, siis teeb keegi teine."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Hommik Anuga"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: