Galerii: Narvas tähistati meeleolukalt 1. maid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1556718600000 | amCalendar}}

Narvas korraldasid ametiühingud linnarahvale lõbusa kevadpeo, mida ei suutnud varjutada isegi elektrijaamade tööseisak ja eelseisvad koondamised.

Olukorras, kus saastekvootide hinnatõus ja Venemaa odav elekter on põlevkivielektri tootmise praktiliselt mõttetuks muutnud ning elektrijaamade töötajad on koondamiste ja sundpuhkuste ootel, meenutavad töörahva solidaarsuspeo lõbusad laulud ja tantsud pidu katku ajal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ei tahtnud siin mingisuguseid pikki kõnesid, loosungeid ja üleskutseid. Rõhutan veel kord, kui oskame hästi töötada, oskame ka hästi puhata ning vajadusel sõidame samade lauludega Toompeale. Arvan, et meie valitsus on suuteline selle küsimuse riigis lahendama, et jääda energiasõltumatuks
ja energiaohutuks riigiks," rääkis Narva Energia ametiühingu esimees Andrei Zaitsev.

Samas, nagu väidab Andrei Zaitsev, kui elektrijaamade energiaplokid jäävadki seisma, võivad Ida-Virumaal elatiseta jääda ligi 5000 inimest, sealhulgas energeetikud, kaevurid ja nende pereliikmed.

"See pole hea olukord, sest paljudel on laenud ja lapsed. Praegu pole töö suhtes midagi head oodata, kuid päike paistab, tuju paraneb. Niikuinii seisavad ees miitingud Tallinnas ja valitsus peab selgusele jõudma ja aru saama, et energeetika on riikliku sõltumatuse tähtis osa," rääkis Eesti Elektrijaama töötaja Dmitri Melis.

Praegu tegeleb Energia ametiühing koondamiste mõjude leevendamisega, üritades töö kaotusest säästa nooremaid töötajaid. Samas ei peeta olukorda lootusetuks, sest ametiühingu hinnangul saaks riiklike regulatsioonide abil põlevkivielekter taas turule pääseda.

Ametiühingud pidasid oma maiüritust ka Tallinnas Vabaduse väljakul.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: