Osalejate videod: rahvusvaheline tantsupäev pani kõik ühiselt tantsima

{{1556609280000 | amCalendar}}
Tähtvere tantsukeskus
Tähtvere tantsukeskus Autor/allikas: Kaader videost

Eesti rahvatantsu ja rahvamuusika selts kutsus koos Vikerraadio ning tantsukunsti ja tantsuhariduse liidu ja tantsuhuvihariduse liiduga 29. aprillil, rahvusvahelisel tantsupäeval, kõiki huvilisi ühiselt tantsima Kihnu pärimustantsu "Terve vald". Lisaks lustisid tantsusõbrad üle Eesti ka omanäoliste tantsukavadega, ühinedes üleskutsega "Tants tervi(s)tab!".

ETA Tantsukool ja Nukufilmi lastestuudio

Rahvusvahelisel tantsupäeval kohtusid ETA tantsukooli põhiastme esimene kursus ja Nukufilmi lastestuudio, et koos tantsida ning saadud inspiratsioon animatsioonikeelde panna. ETA tantsukooli juhataja Lii Ainsalu juhendamisel tehti mitmeid loovliikumise ülesandeid ning tantsiti "Kaera-Jaani". 

Saadud mõtted pandi hiljem paberile ning Nukufilmi lastestuudio juhendaja Sondra Lampmanni abiga valmis ühisteos rahvusvahelise tantsupäeva auks. "Meie usume, et koostöös sünnivad uued ideed, värsked lahendused ja üksteiselt õppimise võimalused - Tants tervi(s)tab!"

Shaté tantsukool

Aprilli lõpus tähistas ka Shaté tantsukool otse Emajõe kaldal rahvusvahelist tantsupäeva.

Tähtvere tantsukeskus

TÜ Viljandi kultuuriakadeemia tantsukunsti tudengid

Osa "Loomaliku liikumise" tantsunädala eelprogrammist jõudis tantsunädalal, 23.-29. aprillil, ka tänavatele.

Video on filmitud erinevates kohtades: Viljandi linna tänavatel, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia White Box'is ja hoovis, UKU keskuses, TÜ Viljandi kultuuriakadeemia peahoones ning LAYK stuudiokohviku hoovis.

Juhendaja: Stella Kruusamägi.

Tudengid:

Shion Yokoo
Karita Paul
Mareeta Ojasaar
Annabel Tanila
Christopher Meier
Daniela Privis
Arno Ansper
Anette Jürgenson
Jaana Persidski
Kärt Koppel
Alexis Sarah Garner
Mohamad Al Halabi
Olivija Kaunaite
Amanda Katariina Vuori

Koit tantsukool

Pärnu Koidula gümnaasium:

Pärnu Koidula Gümnaasiumis tähistati tantsupäeva 29. aprillil. Selle raames toimus tantsutöötuba, mis oli avatud kõigile. Töötoa tulemusena valmis videos nähtu, mida esitleti kogu kooliperele (jälgiti sisehoovi akendel). Sündmuse raames loeti ette ka lõik rahvusvahelise tantsupäeva läkitusest.

Juhendaja: Annika Viibus

Haapsalu T-Stuudio:

Haapsalu T-Stuudio tähistas tantsupäeva, luues liikumisi õues. Õpilastel oli ülesanne teha kõige lihtsamaid liigutusi, mis pähe tulevad, ning nende põhjal luua tantsujupp. Filmisime tantsujupid ühel kenal päeval Haapsalu linnuses üles ja vormisime videoks. Oli väga äge tantsupäeva tähistamine.

Juhendaja: Annika Viibus

Janne Ristimetsa tantsustuudio:

Janne Tantsustuudio lapsed käivad kevadeti ja sügiseti ilusa ilmaga tunde tegemas värskes õhus, kuna kaunis Pärnu vallikäär ja selle aas on vahetult stuudio läheduses. 

Iisaku Kunstide Kool

Õpetaja: Ave Jääger-Nurgamaa

Tantsu ja spordiklubi MM13

ETA tantsukool

ETA tantsukool otsib pidevalt võimalusi tantsuelamuste pakkumiseks, kuid rahvusvahelisel tantsupäeval tuleb kohe kindlasti tantsida ja teisi kaasata, sest tants tervi(s)tab! 

"Tegime selgi korral Tallinna linna erinevais paigus töötubasid ja improviseerimisi, tervitasime kesklinnas vastutulijaid nii balleti, show-tantsu kui ka kaasaegse tantsuga. Kaasa lõid erinevate ETA tantsukooli vanuseastmete õpilased ja nende õpetajad. Rahvusvaheline tantsupäev kulgeb meie koolis edasi tihedaks tantsukuuks ning mai pakub kõigile huvilistele veel mitmeidki põnevaid tantsusündmusi. Huvilised saavad meie kalendrile pilku heita meie kodulehel."

MTÜ Minu tantsukool

Videod on filmitud Saaremaal Valjala koolis, kus astuvad üles MTÜ Minu tantsukooli tantsulapsed. "Meile meeldib tantsida ning liikuda - sel aastal saime tähistada rahvusvahelist tantsupäeva õues soojade ilmakraadidega," ütlesid tantsijad.

Kunda Kellukese lasteaed

Kunda lasteaias Kelluke tantsisid kõik lapsed alates esimesest seitsmenda eluaastani tantsu "On kasvamas kuskil üks pisike puu".

Võru Lasteaed Sõleke

29. aprillil tähistati rahvusvahelist tantsupäeva Võrus lasteaia hoovis. Tantsu nimi "Hundikeste tants" (autor/ juhendaja Kristi Pai).

Tantsukoolide õpilased

Õues ja toas tantsivad Eesti Tantsuagentuuri tantsukooli õpilased: Agnes Milla Bereczki, Katriina Emilia Forssten, Madleen Metstak, Ketlin Mõttus, Lara Ojaots, Mariann Onkel, Laura Sarap, Aleks Mathias Viidik, Liisa Viirmaa, Ann Viirmaa, Grete-Ly Aavik, Regina Kirillova, Gerly-Alice Müür, Liis Nesler, Eliis Nigola, Teele Tammsaar, Liisa Karatiina Tuisk ja Anne-Mari Velling;

Esteetika- ja tantsukooli õpilased: Isabel Ein, Britta Kaare, Hanna Jaanimäe, Kätriin Leika, Beatrice Pius, Liisa Kaunis, Helene Tali, Eliis Kaera, Getter Siitam, Aleksandra Paemurru, Saara-Liisa Kasenurm, Kristina Tukia, Kristiina Tamm ja Lisandra Miller;

ja Tallinna balletikooli õpilased: Anna Maslova, Jevgenia Seletskaja, Polina Albert, Daria Chuvargina, Triinu-Liis Drenkhan, Melani Mõtlik, Chrissy Ly Peedu, Maarja Praks, Anastasia Savenkova, Uljana Žuravljova ja Katrin Tani.

Õpetaja: Raho Aadla
Kasutatud muusika Tallinna Tantsuteatri lavastusest "Voomavoos". Helilooja Tanel Kulla.

Fine5 tantsuteatri tervitus

Tantsuteater Polly

Tantsuteater Polly õpilased ja nende vanemad armastavad oma kollektiivi ning tantsu ning selleks, et tähistada rahvusvahelist tantsupäeva korraldasid suurel reedel 19.04.2019 kõik koos ühe vägeva flash mobi.

Kuna tantsukool tegutseb Tallinna erinevates linnaosades püüdsid nad võtta oma video üles võimalikult paljudes ilusates Tallinna kohtades, alates tantsusaalist Laki tänaval ja lõpetades Lauluväljaku ja Glehni lossiga.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: