Maailmameister Nikolai Novosjolov serveeris koolilastele brokolisuppi

Märtsis algas koolisööklates üle-eestiline projekt "Tähed taldrikus", mis tõi õpilaste lõunalauale näitleja Karl Robert Saaremäe, muusik Jalmar Vabarna, epeevehkleja Nikolai Novosjolovi, ajakirja Naisteleht köögitoimetaja Ragne Värki ning toidublogija ja -ajakirjanik Mari-Liis Iloveri lemmiktoidud.

"Mõte tuligi sellest, kuidas tõmmata tähelepanu koolitoidule. Eesmärk on vaheldusrikkust pakkuda koolitoidule ja tõstatada teemat, et inimesed hakkaksid koolitoidule mõtlema," ütles koolitoitlustaja Daily müügijuht Tiiu Endrikson.

ETV saade "Ringvaade" käis kahekordse maailmameistri Nikolai Novosjoloviga
Westholmi gümnaasiumis tema koostatud retsepte katsetamas.

Koolilastele menüü väljamõtlemine ei olnud tippsportlase sõnul lihtne. "Kuna võtan hea meelega igasuguseid pakkumisi vastu, siis võtsin ka selle. Miks mitte proovida," küsis Novosjolov.

Novosjolovi laste lemmiktoit on liha, aga tema ise suur kokk ei ole. Koolalstele pakkus Novosjolov brokolisuppi. "Oluline on see, et toit oleks tervislik, muidugi peab arvestama sellega, et tegemist on lastega, nad peaksid seda tervislikku toitu sööma. Siis oli paras nuputamine, valik langes just brokolisupile, sest see on kasulik tervisele," selgitas Novosjolov.

"Tähed taldrikus" projekt toimus 18. märtsist 18. aprillini Daily teenindatavates koolides üle Eesti.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: