Telliskivi loomelinnak tähistab sünnipäeva kümnepäevase festivaliga

Feministeerium
Feministeerium Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Telliskivi loomelinnak saab kümneaastaseks ja tähistab sünnipäeva kümnepäevase festivaliga.

26. aprillist kuni 5. maini tähistab Telliskivi loomelinnak oma ümmargust sünnipäeva. Kümme aastat tagasi oli endine Kalinini tehas veel räämas koloss. Uus elu tärkas piirkonnas koos Telliskivi loomelinnaku tekkega ning samal ajal hakkas kiirelt arenema ka Kalamaja.

"Kümne aastaga on siinsed loomeettevõtted rajanud priske kultuurikihiga vundamendi ning kontrast minevikuga on lausa oivaline. Kunagi toodeti siin pooljuhtseadmeid esimesele nõukogude kuukulgurile. Tehti komponente elektrijaamadele, raudteedele, kaitsetööstusele ja lennujaamadele. Nüüd valmib alal sootuks teistlaadi toodang. Muu hulgas ka näiteks kümme tonni La Muu jäätist ja 70 000 pätsi Muhu leiba aastas", kirjeldas loomelinnaku sisujuht Bianka Soe.

Sünnipäeva festival kostitab mitmete põnevate sündmustega. Esimene nädalavahetus Loomelinnaku väligaleriis avatakse Iris Kivisalu fotonäitus "Enne/Pärast", kus võrreldakse tehase aega tänase päevaga. Eesti kunstiakadeemia loob Loomelinnakust inspireeritud kostüümidega moeetenduse ning avab tarbimisühiskonna valukohti muljuva installatsiooni. Samuti juubelit tähistav festival Jazzkaar korraldab loomelinnaku sünnipäeva puhul laupäeval Grammy nominendi Jarle Bernhoft'i kontserdi. Samal õhtul linnakut vallutav Labürindi pidu lubab öö läbi linnaku varjatud soppides orienteeruda.

Toimub rula ja ratta päev, mil ärkab ellu siit kunagi alguse saanud Haigla rulapark. Festivali esimesel pühapäeval toimub sünnipäevaklubi ning ka iganädalane kirbuturg tähistab oma kümnendat sünnipäeva. 1. mai ootab linnakusse just lapsi ja peresid. Linnaku restoranid pakuvad sünnipäeva erimenüüd ja -tooteid.

Kümneks päevaks avatakse pop-up pood "Made in Loomelinnak", kust leiab linnaku seinte vahel ja spetsiaalselt sünnipäevaks valminud loomingut. Mitmepäevane erisündmus "Peidus pool" lubab piiluda aga linnaku loojate tagatubadesse.

Telliskivi loomelinnak on ühelt poolt omanäoline linnaruum, mis pulbitseb kultuurist, disainist, tänavakunstist, söögikohtadest ja ärksatest äridest. Teisalt on loomelinnak Eesti suurim loomemajandusliku ettevõtluse keskus, mida peab enda koduks 250 loomeettevõtet ja vabaühendust. Linnkus leiab aastas aset üle 600 kultuurisündmuse ning külastajaid satub neile pea miljon.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: