Galerii: Veteranirock Vabaduse väljakul

{{1556018640000 | amCalendar}}

Lipupäevana tähistatav veteranipäev kulmineerus teisipäeva õhtul kontserdiga Vabaduse väljakul.

Teisipäeval tähistati riigilipuehteis veteranipäeva, millega tunnustati Eesti iseseisvuse kaitsel välismissioonidel osalenud mehi ja naisi ning nende perekondi. Erinevate sündmustega täidetud päev kulmineerus õhtul Tallinnas Vabaduse väljakul tasuta Veteranirocki kontserdiga, kus astusid üles Tanel Padar, Elephants from Neptune, Pedigree, Pööriöö ja ajateenijate bänd Kitarripatarei.

Veteranirock alustas Tallinna Vabaduse väljakul kell 19 ja kontserti kandis kell 20.30 üle ETV2.

Veteranirockile eelnes kell 16.00 Tallinnas Vabaduse väljakul avatud militaarmess, kus osalesid Eesti kaitsetööstuse liidu ettevõtted, mittetulundusühingud, politsei- ja piirivalveamet ning kaitseliidu, kaitseressursside ameti ja kaitseväe üksused.

Tänavu seitsmendat korda tähistatud veteranipäeva traditsioon sai alguse 2013. aastal ning on alates 2014. aastast ka ametlik lipupäev. Kaitsevägi kutsub kõiki inimesi üles heiskama 23. aprillil riigilipud, et näidata oma toetust kaitseväe ja kaitseliidu veteranidele.

Alates 2014. aastast viiakse aprillikuus läbi ka sinilillekampaaniat, mis kutsub üles kandma sinilille rinnamärki kaitseväe ja kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks. Tänavu kuuendat korda toimuva kampaania kodulehe ja sündmused leiab veebiaadressilt annameau.ee. Sinilille toodete müügist kogunevate annetuste abil toetakse veterane, nende lähedasi ning tervishoiu ja spordi valdkonda laiemalt.

Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide hulka kuulub üle 3000 inimese. Kaitseväelased on välisoperatsioonidel osalenud alates 1995. aastast ning teeninud Horvaatias, Bosnia ja Hertsegoviinas, Liibanonis, Makedoonias, Iisraelis ja Süürias, Iraagis, Kosovos, Afganistanis, Malis, Adeni lahel, Vahemerel ja Kesk-Aafrika Vabariigis.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: