Roman Polanski andis Ameerika filmiakadeemia kohtusse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roman Polanski
Roman Polanski Autor/allikas: Scanpix/AP

Filmirežissöör Roman Polanski kaebas kohtusse Ameerika filmiakadeemia, nõudes oma liikmelisuse taastamist.

85-aastase Polanski kaitsja esitas kaebuse reedel, väites, et akadeemia rikkus omaenda kehtestatud reegleid, vahendas Independent.

Seksuaalkuritegudes süüdi mõistetud Polanski visati filmiakadeemiast välja eelmise aasta mais. Polanski on võtnud omaks suguühte 13-aastase tüdrukuga 1977. aastal ehk süüdistuse sätestatud vägistamises. 1978. aastal põgenes režissöör Prantsusmaale ning on olnud USA õigussüsteemi silmis tagaotsitav sellest ajast saadik. 2003. aastal võitis Polanski parima režissööri Oscari filmi eest "Pianist".

Koos Polanskiga heitis filmiakadeemia oma ridadest välja ka Bill Cosby, keda samuti seksuaalkuritegudes on süüdistatud.

Polanski võeti filmiakadeemia liikmeks 1968. aasta 31. detsembril toonase akadeemia presidendi Gregory Pecki poolt.

"Akadeemia juhatus julgustab oma liikmeid pidama kinni eetikastandarditest, mis hõlmavad teiste inimeste austamist ja väärtustamist, mi son vastupidine igasugusele ahistamisele," selgitasid akadeemia esindajad möödunud aastal oma otsust Polanski ja Cosby liikmete ridadest välja heitda. Akadeemia 92 aasta pikkuse ajaloo vältel on teadaolevalt heidetud sellest välja vaid neli inimest.

Filmiakadeemia pole Polanski käiku veel kommenteerinud.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: