Vähi seljatanud Annabel kutsub juunis toimuvale Pardirallile

Vähi seljatanud Annabel kutsub kõiki Pardirallile toetama vähihaigeid lapsi ja nende peresid.

Teisipäeval toimus heategevusliku perepäeva Pardiralli 2019 pressikonverents, kus kolme heategevusfondi - Eesti vähihaigete laste vanemate liidu (EVLVL), vähiravifondi Kingitud Elu ning heategevusfondi Minu Unistuste Päev esindajad tutvustasid 8. juunil ühiselt korraldatavat suurt kogupere rallipäeva. Kohal oli ka kaheksa-aastane Annabel Sepp, kes seljatas annetajate toel vähihaiguse. 

Kolm fondi kutsuvad kõiki Eesti inimesi ja ettevõtteid Pardirallil osalema. Internetilehel www.pardiralli.ee on võimalik soetada endale, oma perele ja firma töötajatele rallipartide numbreid või teha pisikeste patsientide toetuseks annetus. Pardiralli eesmärk on kindlustada kõikidele raske haigusega võitlevatele lastele hädavajalik ravi ja nende peredele vajalikud tugiteenused: psühholoogiline tugi, eripedagoogika, füsioteraapia jne. 

"Pardiralli toimub juba kuuendat korda ja on muutunud aja jooksul väga paljude Eesti inimeste jaoks armsaks ja südamelähedaseks sündmuseks, millest osavõtmine on iseenesestmõistetav," ütles EVLVL-i juhatuse esinaine Kaili Lellep. "Tänavu loodame, et nende inimeste ring laieneb veelgi, sest vähihaiged lapsed vajavad endiselt abi ja annetusi. On ju ometi uhke tunne, kui oled saanud teha head ja ühtlasi on sul oma numbriga rallipart, mis 8. juunil ülejäänud 15 000 pardiga mõõtu võtma hakkab," lausus Lellep.

EVLVL-i koordinaator-tugiisik Luive Merilai lisas, et elu on suur väärtus ja iga laps on hindamatu kalliskivi. "Me aitame seda kalliskivi hoida, et igale lapsele saaks olema homne. Üritame peredele olla igakülgseks toeks, et nad ei kaotaks usku ja lootust. Iga hea annetaja on osaline vähilaste ja nende perede aitamises ja igast heateost võib sündida ime," ütles Merilai. 

Heategevusfondi Minu Unistuste Päev tegevjuht Kristiina Gabor-Mägi sõnas, et unistamine annab igale vähihaigele lapsele palju positiivset energiat ja aitab vapralt toime tulla ka kõige raskemate väljakutsetega. "Ühiselt tehtud hea võimendub mitmekordselt ning sellega loome paremad võimalused vähilaste emotsionaalseks raviks ning lootuse helgemaks lapsepõlveks," lausus Gabor-Mägi.

Minu Unistuste Päev on korraldanud Taurisele, Annabelile ja paljudele teistele vähilastele personaalse unistuste päeva, pakkudes pereliikmetele emotsionaalset ja psühholoogilist tuge, mis annab jõudu haigusega võitlemiseks ja suunab tähelepanu elu ilusatele hetkedele. 

Nii väikeste kui ka suurte vähiravi toetav vähiravifond Kingitud elu rahastas koos EVLVLiga viimase kahe aasta jooksul seitsmeaastase Taurise ja kaheksa-aastase Annabeli neuroblastoomiravi. Kahe lapse ravisse panustati kokku üle veerand miljoni euro. Mõlemad väikesed kangelased tunnistati eelmisel kevadel haigusvabaks ja neil läheb hästi. "Pardirallil osaledes aitate kindlustada hädavajaliku ravi, elamise ja suureks sirgumise võimaluse ka järgmistele ränga diagnoosiga lastele," ütles Vähiravifondi Kingitud elu juhataja Toivo Tänavsuu.

Pardiralli 2019 annetustega toetatakse varasemate rallide toel loodud vähihaigete laste ja nende perede tugikeskuse tööd. Keskus pakub igakülgset abi ja toetavaid teenuseid vähidiagnoosiga võitlevatele lastele ning nende peredele. 

Koostöös vähiravifondiga "Kingitud elu" katab EVLVL Pardiralli tuludest vajadusel ka ravi, mida ei kompenseeri haigekassa. Minu Unistuste Päev viib ellu tõsiselt haigete laste unistusi, et pakkuda lapsele ja pereliikmetele psühholoogilist tuge, mis aitab paranemisele kaasa. 

Pardiralli 2019 toimub laupäeval 8. juunil Tallinnas Kadrioru pargis, kus 15 000 vanniparti taaskord võistlustulle astuvad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: