Pihlap.uud ja EiK andsid välja eestikeelse hiphop-loo

Pihlap.uud
Pihlap.uud Autor/allikas: Ako Lehemets

Eestikeelse jazzhop-ansambli Pihlap.uud ja noore sõnakunstniku EiKi koostöös valms lugu "Kitš".

EiK ja Pihlap.uud asusid koos töötama pärast bändi esiksingli "Olen linn" ilmumist. Algselt kirjutas EiK ansambli laulude tarvis sõnu, ent möödunud aasta lõpuks otsustati jõud ühendada ka stuudios ning lava peal.

Bändi solist Maris Pihlap ütles, et liiga tihti on eestikeelsed laulud pelgalt turundusstrateegiate ja loominguliste kompromisside tulemus, kuna ingliskeelse muusika vallas on konkurents kordades suurem. "Esimesena kannatab selle all tekstide kvaliteet, mis praeguses peavoolumuusikas jätab kõvasti soovida. Sellepärast oleme seadnud Pihlap.uude missiooniks teha eestikeelset muusikat südame ja rõõmuga. Mis olekski selleks parem, kui teha koostööd noorte eesti luuletajatega? Mulle tundub, et meie loomingulised missioonid ühtivad EiK-iga päris hästi, mõte ühiselt lugu teha tuli väga loomulikult," lausus Pihlap.

EiK selgitas, et "Kitš" jutustab romantilisel toonil sellest, kuidas mõistusega maalitud maailm on tihtipeale hulga kaunim kui tegelikkus. "Kui sageli avastame end mõttes pidamast vestluseid, mida kunagi ette ei tule? Alustasin "Kitšile" teksti kirjutamist suuresti impulsist, kui mõistsin, miks ma kõiksugu kunstivorme nii palavalt armastan - need muudavad reaalseks selle ilu, mis eksisteerib vaid inimeste peades. Võin nautida meeleldi kaunist kevadpäeva või valgeid hommikuid, aga mälestus ja idealiseeritud kujutluspilt neist asjust on hulga kaunim ning kunstil on võim need mälupildid rambivalgusesse tuua," ütles ta. 

Värsket lugu esitletakse EiK-i ja Pihlap.uude ühiskontserdil, mis toimub Jazzkaare Tasuta kontsertide päeva raames 21. aprillil kell 15 Telliskivi loomelinnakus Palo Alto klubis. Lisaks ühistele lugudele saab kuulda live-bändi versioone EiKi parimatest lugudest ning Pihlap.uude loomingut.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: