Dannar Leitmaa "Troonide mängust": nad viskavad suurepäraseid konkse sisse

Eile startis telekanalis HBO hittsarja "Troonide mäng" ("Game of Thrones") viimane hooaeg. Õhtulehe uudistejuht Dannar Leitmaa rääkis sarja edust ja varjukülgedest.

Leitmaa rääkis Raadio 2 hommikuprogrammis, et ei ole sarja tulihingeline fänn, kuid on praeguseks kõik hooajad ära vaadanud. "Ma hakkasin vaikselt vaatama ja ma pean ütlema, et mitte ükski teine sari ei ole nii edukalt kasutanud cliffhanger lõppe, mille "Twin Peaks" omal ajal tõi. Tõesti, suurepäraseid konkse viskavad nad sisse, et tahad ruttu edasi vaadata, mis nüüd juhtub," selgitas Leitmaa, miks sarja selline edu on saatnud.

Samas tõi ta välja ka, et sarjas on liiga palju alasti inimesi ning rohkelt erinevaid liine, mistõttu on mees kaalunud ka sarjast loobumist. "Seal on väga palju liine. Negatiivne pool asja juures on see, et kui hooaeg saab läbi, siis enamik lahedaid tegelasi tapetakse tavaliselt ära. Väga raske on uuel hooajal jälle sisse elama, kes kuhu jõudis, kes mida tegi," põhjendas ta.

Näiteks eelviimane hooaeg oli Leitmaa sõnul täis kummalisi ja ebaloogilisi arenguid. "Loodetavasti tuleb viimane hooaeg hea, siis saab joone alla tõmmata," ütles ta ja lisas, et "Troonide mängul" on mingi kummaline võlu, mis vaatajaid enda küljes hoiab. "Põhiliinid on niivõrd hästi kirjutatud, et sa vaatasid edasi ja kohati on mõned hooajad ikka ülihead olnud," kiitis ta.

Viimane, kaheksas hooaeg linastub pea 600 päeva hiljem, kui HBO eetrisse jõudis seitsmenda hooaja viimane episood. Kuigi sari saab läbi, räägitakse juba kõrvallugudest. Leitmaa selgitas, et suurte produktsioonikulude tõttu on igasugused eel- ja järellood Ameerika filmitööstuses väga populaarsed. "Kui kuldkalake on käes, siis sa iikka võtad seda nii kaua, kuni viimane soodus on kätte saadud," lausus ta.

"Troonide mäng" on seejuures olnud läbi aegade kalleim seriaal, mille tootmiskulud on Leitmaa hinnangul röögatud. "Võtteplatse ei saa stuudios teha, tehakse Horvaatias, Küprosel, Marokos, Šotimaal. Neid kohti on ääretult palju," tõi ta näite,

"Troonide mängu" esimene hooaeg linastus HBO kanalil 2011. aastal. Sarja loojad on Ameerika produtsendid David Benioff ja D. B. Weiss. Telesari põhineb George R. R. Martini romaanisarjal "Jää ja tule laul" ning selle nimi pärineb esimese raamatu pealkirjast "Troonide mäng". 2016. aastal sai sellest enim Emmy auhindu võitnud telesari.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: