Silver Sepp nõuab uue lauluga lindudele rahu

Silver Sepa ja MandoTrio singel Kristiina Ehini sõnadele "Nõuan linnurahu!" kutsub üles austama metsades algavat raierahu.

Eesti ornitoloogiaühingu spetsialisti Veljo Volke sõnul väheneb Eestis metsalindude arvukus kuni 59 000 linnupaari võrra aastas. Oma osa selles on kevadsuvistel raietel, mille tõttu jääb igal aastal koorumata või sureb üle 200 000 linnupoja.

Esmaspäeval teevad Eestimaa loodust kaitsvad vabaühendused keskkonnaministeeriumile ühisavalduse täieliku metsarahu kehtestamiseks alates 15. aprillist kuni 15. juunini.

"Põrgu raiemahud, ma nõuan linnurahu," skandeerib Silver Sepp koos MandoTrioga Kristiina Ehini sõnadele loodud laul. Laul kirjeldab emotsionaalselt olukorda, mis valitseb mahavõetavates metsades. "Mets vidistab ja paljuneb ja poegib, kui sinna sisse sõidab harvester. Kui palju tapetakse inimsilm ei loegi, ei ole kuuljat appikarjetel," kõlab loos.

Silver Sepp koos MandoTrioga kutsub inimesi üles filmima ja saatma videoid raierahu ajal tehtavatest raietest meilile [email protected] Nendest filmilõikudest on plaanis panna kokku sellele laulule video.

"Paljud linnud on lennanud tuhandeid kilomeetreid ja tulnud siia kui oma koju, kuid siin ootab neist paljude järglasi ees massimõrv," kommenteeris laulu teksti autor Kristiina Ehin. "See luuletus jäi eksikombel välja minu viimasest raamatust "Aga armastusel on metsalinnu süda", ja mul on hea meel, et muusikud võtsid sellest just nüüd laulu teha," lisas luuletaja.

Silver Sepp on laulja ja fantaasiapillide mängija - ta on kasutanud pillidena näiteks jalgratast, naelapilli, veega täidetud pesukausse, kohvitopsi. Praegu loob ta ka Tampere teatris Telakka pelgalt suuski mängivat tangobändi.

MandoTrio on kolmest mandoliinimängijast koosnev traditsioonilist ning omaloomingulist muusikat viljelev koosseis, kes püüavad anda mandoliinimuusikale uut hingamist. Bändi kuuluvad Kristjan Kuusmik (oktavmandoliin), Tanel Sakrits (mandoliin) ning Hans Mihkel Vares (mandoliin). 

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: