Tallinna lauluväljakul toimus üritus Kõigi Eesti Laul

{{1555245420000 | amCalendar}}

Facebooki algatus Kõigi Eesti korraldas pühapäeval lauluväljakul kontserdi Kõigi Eesti Laul.

Kontserdil esinesid Ewert and The Two Dragons, Ivo ja Robert Linna, Revals, Lenna, Svjata Vatra, NOËP, Mari Kalkun, PX Band, Tanel Padar, Sünne Valtri Band, Stefan, Idealnõje Ljudi, teatasid korraldajad sotsiaalmeedias.

"Suured muutused meie koduloos on juhtunud siis, kui tuleme kokku ja tegutseme ühiselt. Meid on piisavalt palju, et midagi muuta, ja piisavalt vähe, et tulla ühele väljakule ja kokku leppida, kuidas edasi läheme," kommenteerisid Kõigi Eesti eestvedajad kontserti.

Algatus Kõigi Eesti käivitati märtsi keskel. Selle taga on mitmed kultuuri- ja ühiskonnategelased ning ettevõtjad. Liikumise korraldusgruppi kuulub üle tuhande inimese ja sellel on Facebookis 27 000 jälgijat.

Tambur: Kõigi Eesti liikumine ei ole seotud ühegi erakonnaga

Suurürituse korraldajad ja esinejad raha ei saanud ja kuulajad ei pidanud ostma piletit. Ürituse eelarve 92 000 eurot raha koguti annetustest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kõigi Eesti liikumine sai alguse märtsis sotsiaalmeedias ja esimesel päeval liitus algatusega rohkem kui 15 000 inimest. See oli esimene samm. Kõigi Eesti Laul on järgmine samm, mis toob liikumise sotsiaalmeedia ruumist välja.

"Me tahame öelda, et on oluline, et kõik need vabadused ja väärtused, mis meil on olnud senini väga ilusasti kaitstud selle 28 aasta jooksul, mis me oleme taasiseseisvunud olnud, et need jääksid nii nagu need on ja need on riigi alustalad," selgitas Kõigi Eesti liikumise esindaja Silver Tambur.

Kõigi Eesti Laulu olid tulnud kuulama ka poliitikud, põhiliselt Sotsiaademokraatliku Erakonna ja Reformierakonna ridadest.

"Need otsused, mida tulevane valitsus tegema hakkab, ei saa tulla nende vabaduste arvelt - ma arvan, et see on oluline sõnum, mis täna üheskoos antakse," märkis sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski.

Kõigi Eesti liikumine ei ole seotud ühegi erakonnaga, kinnitas Silver Tambur ja lisas, et sellest liikumisest ei tule erakonda. "See ongi väga hea näide sellest, kuhu Eesti vabariik on jõudnud, et meil on kodanikud, kes tulevad kokku ja teevad omast vabast tahtest ära sellise asja."

Eestis pole laulmist kunagi liiga palju, ütles lauluväljakul toimunud ürituse kohta Mariita Mattiisen.

"Tulin kuulama Eesti lugusid. Ma vaatan, kas peab hakkama jälle end vabaks laulma või piisab praegusest," lausus ta ja lisas, et tema arvates võib lauluüritusi alati korraldada.

Toimetaja: Merit Maarits, Anne Raiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: