Kuula: kõige eestilikuma sõna eri – Supernova ja Ivo Linna "Sõnajalaõis"

Ansambel Supernova ja Ivo Linna esitasid saates "Hommik Anuga" loo "Sõnajalaõis", millele kirjutas sõnad Aapo Ilves, kasutades kõige eestilikuma sõna kandidaatideks enim laekunud sõnu. Lugu on seatud tuntud pala "Suur loterii" viisile, mille autor on Rainer Michelson, originaalpala sõnade autor on Urmas Jaarman.

"Huvitav oli see, et inimeste valikud jagunesid enam-vähem pooleks sõnade kõlalise ilu ja sisulise tähenduse vahel, aga kokku tuli ikkagi valdavalt rahvushõllanduv nimekiri ja eks seda ole nüüd ka laulus tunda. Ootamatusi ei täheldanud, eks ma laulukirjanikuna sõnade keskel igapäevaselt elangi," märkis Aapo Ilves.

"Inspiratsioon tuli kohe ja abiks oli see, et ERR saatis mulle sõnad juhujärjekorras, mitteesinemissageduse või tähestiku alusel ritta seatuna. Seal oli nii loogilisi kui kummastavaid järgnevusseoseid ja see lülitas mõtlemise kohe käima. Esimese hooga ma kogemata tegin kaks salmi liiga palju ja suutsin 50 sõna ära kasutada, olnuks eetriaega rohkem ette antud, saanuks kõik 150 ka loogiliseks looks kokku panna," lisas ta.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: