Mart Normet Avicii ilmuvast albumist: usun, et see on nii autentne kui vähegi võimalik

Foto: Lucy Nicholson/REUTERS/SCANPIX

Reedel sai Avicii, kodanikunimega Tim Berglingi surmast täpselt aasta ning neljapäeval ilmus temalt uus singel ja suvel ilmub ka täiesti uus plaat, mille tema pere välja annab. Stuudios oli Eesti Laulu endine produtsent Mart Normet, kes avas Avicii fenomeni ja surma tagamaid ning postuumse albumi tausta.

"Ta oli selgelt ikkagi innovaator," märkis Normet. "Aastal 2013, kui inimesed olid kogunenud Miamisse kuulama tümmi, siis tema tõi lavale, banjo, terve rokibändi. Ehmatas publiku ikkagi tõeliselt ära, tegu oli ikkagi rohkemaga kui lihtsalt poisiga, kes arvuti taga istub. Ta mõtles väga kreatiivselt. Ta just nimelt lisaski tantsumuusikasse hästi palju kantrielemente, mis on väga huvitav ja täiesti ootamatu. Tegu oli väga kihvti kujuga ja põles kiiresti ning noorelt."

Uuest singlist rääkides märkis Normet, et uuel lool "SOS" ongi selline mõju, et teda saab võtta nii tantsu- kui ka peoloona kui ka mõelda selle sõnumi peale. Ta lisas, et Aviciiga juhtunu näitabki seda, kui raske on olla tipus. "See, et sa teenid iga esinemise pealt veerand miljonit, see ei tähenda seda, et sa oleksid mega õnnelik. See pinge lihtsalt hävitab inimest."

Normet tõdes, et keeruline on öelda, kas ta töötas end ise surnuks või ta sunniti surnuks töötama. "Seda on väga raske hinnata. Palju inkrimineeritakse tema manager'ile, kes on väga tõsine kullakaevaja, ja kui ta leidis endale sellise labida, millega kulda saab lõputult kaevata, siis ta kaevas ja kaevas, aga sa ei saa tagantselga öelda kellegi kohta, et keegi on kellegi surmas süüdi. Selge see, et lihtsalt töötas totaalselt üle oma võimete piiri."

Avicii fenomemist rääkides märkis ta, et teda peetakse oma valdkonnas kõige tugevamaks meloodiate autoriks. "Lisaks lõi ta ka ise sõnu. Aga see ongi nõnda, et kuna ta väga palju tegi ka koostööd, siis sa kunagi ei tea, kelle poolt tuleb see konkreetne noot või kitarrikäik. Näiteks "Wake Me Up'is" hoopis Incubuse kitarrist mängis sisse selle põhilise kitarrikäigu."

See on suur õnn, et tal oli neid inimesi enda ümber palju, kellega ta ühes ruumis koos seda muusikat lõi, tõdes Normet. "Ta oli küll hästi introvertne, aga see ei tähendanud seda, et ta oleks istunud üksi peidus kuskil toas, vaid tema ümber olid alati inimesed. Needsamad inimesed lõpetasidki ära need lood. Tal oli see õnn, et need inimesed olid seal toas, kui nad koos seda laulu tegid. Nad tegid väga detailsed märkmed iga laulu kohta, kuidas see laul tema meelest peaks kõlama. Selle pealt see plaat tuleb. Ma usun, et see plaat, mis suvel tuleb, on nii autentne kui vähegi võimalik."

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: