Venemaal tagakiusatud lesbipaar põgenes Eestisse

Inna ja Christiana põgenesid seitse kuud tagasi Venemaalt Eestisse, et pääseda üle 20 aasta kestnud seksuaalse tagakiusamise eest.

Christiana Zalevskaya ja Inna Podolskaya sõitsid Eestisse kui vabasse ja kultuursesse riiki. "Ma lihtsalt ei usu seda, ma olen selles ka veendunud," rääkis Christiana "Ringvaatele" antud intervjuus.

Eestis osteti Kohtla-Järvele viletsas seisus korter, mille remontimise alla paigutati säästud. Majas elavad mammid hakkasid naistele sõbralikult peigmehi pakkuma, kuid saades teada, et Inna ja Christiana on omaette perekond, jahenesid suhted naabritega.

Kohtla-Järve valiti elamiseks seetõttu, et korterite hinnad on seal odavad ning viisa saamiseks tuli kindlasti eluase endale soetada. "Meil polnud raha millegi tsiviliseerituma jaoks. Me küll lootsime, et ikkagi, kuigi see on venekeelne piirkond, olin ma väga veendunud, et see on Eesti, et kõikjal kehtivad Eesti seadused," jagas Christiana. "Aga ebameeldiv avastus oli selline, et kahjuks pole see nii. Siin, selles piirkonnas on inimestel oma seadused."

Naiste sõnul on kohalikud elanikud veendunud, et tegemist on nende isikliku piirkonnaga.

Ennast nimetavad nad maailma muuta soovivateks idealistideks. 1998. aastal ilmus ajalehes Novosti nendest artikkel, millega nad soovisid teistele eeskujuks olla. Kahjuks muutus elu pärast seda hullemaks, nad kaotasid oma pere, töö ja sõbrad.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: