Ivo Linna aastatetagusest käärimisest: Keskerakonna bossid ei tervitanud tükil ajal

Ivo Linna.
Ivo Linna. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Ivo Linna on üks artistidest, kes osaleb pühapäeval üritusel Kõigi Eesti Laul. Linna sõnul on see tema jaoks eelkõige suurepärane võimalus astuda lavale koos poja Robert Linnaga ning tunnistas, et teemasid, mille puhul tema esinemistest ära ütleb, on pigem vähe.

"See asi saigi alguse selle pärast, et pojake helistas mulle ja ütles, et selline kontsert on mõeldud pidada, kas me või võiks koos midagi teha," selgitas Linna Raadio 2 hommikuprogrammis.

Linna ütles ilma asjasse süvenemata, et on suur au olla pojaga ühe lava peal. "Nii palju, kui ma sellest kontserdist tean, see on headuse väljatoomise koht, sest headus võidab alati, kuigi alati ei pruugi niimoodi väljastpoolt paista. Mina olen headuse poolt ja täiesti veendunud, et viha, kurjuse, õeluse ja kadedusega ei saavuta mitte midagi. Kõik see närib sind ennast," ütles Linna.

Linna ei arva, et tegemist oleks poliitilise kontserdiga. "Sildistada on lõppude lõpuks väga lihtne. Ükskõik, mis asjale võib panna ükskõik, mis sildi külge. Seda tehakse tänapäeval suure hoolega," lausus Linna.

Linna lisas, et muusiku töö ongi laulda ja esineb sellistel üritustel alati, kui tajub, et sündmus teenib headuse huve. Valupunkte, mille puhul Linna tunneb, et ei ole nõus kaasa lööma, on mehe sõnul pigem vähe, kuid tõi näite aastatetagusest ajast.

"Me olime Alo Mattiiseniga ikkagi Isamaa toetajad ja käisime nende kampaaniaid muusikaliselt kaunistamas. Alo kirjutas neid laule Isamaa hüvanguks ja valimiskampaaniate jaoks. Siis tekkis seal ükskord kääriv moment, kui Keskerakond tahtis, et me oleks ka olnud nende kampaania juures ja meie ütlesime ära, et oleme Isamaa poisid. Siis tajusime, et solvumine oli päris korralik, nii et Keskerakonna bossid meid ei tervitanud ka tükil ajal," meenutas Linna.

Kõigi Eesti Laul toimub lauluväljakul 14. aprillil kell 15-18.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: