Rallifänn Rauno Paltseri kogus on ligi 400 mudelralliautot

"Ringvaate" reporter Jüri Muttika käis külas rallifännil Rauno Paltser, kellel on kodus 400 rallimudelautot, nende hulgas ka 30 Ott Tänaku mudelautot.

Rallimudelautode kollektsionäär Rauno Paltser sõnas "Ringvaates", et alustas mudelautode kogumist 2005. aastal, kui ta ostis esimese Marko Märtini mudeli. "Poisid pidid ju poisteks jääma, ma ei teagi, kust see otsus tuli, aga ega ma toona ei kujutanud ka ette, et see kogu nii suureks muutub," kinnitas ta ja rõhutas, et praegu käib ta MM-etappidel kohal paarikümne mudeliga, et nendele autogramme koguda.

Tema isiklikuks lemmikrallisõitjaks on Marko Märtin. "Temast see rallipisik minu generatsiooni inimestel pihta hakkas," ütles ta ja tõdes, et mängimiseks ei ole ta mudeleid kordagi karbist välja võtnud. "Selleks olen küll võtnud, et mingi ajakirja või sotsiaalmeediakonto jaoks pilti teha."

Paltser kinnitas, et oma kogu juures ta sellele ei mõtle, kui palju see kõik kokku maksab. "Parem, kui naine ka ei tea," mainis ta ja tema kollektsioonis on nii autosid, mis maksavad 30-35 eurot, aga ka selliseid, mille hind küündib paarisaja euroni. "Aga ma ei müü seda kogu maha."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Ringvaade"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: