BLOW, Douglas Dare Vaiko Eplik & Eliit ja Puuluup esinevad Võnkel

BLOW
BLOW Autor/allikas: Pressimaterjalid

Rändav kultuurifestival Võnge lisas artistinimistusse neli värsket nime, kelleks on BLOW (Prantsusmaa), Douglas Dare (UK), Vaiko Eplik & Eliit ja Puuluup.

14.-15. juunil toimub viiendat aastat kultuurifestival Võnge. Sel aastal tähistab Võnge juubelit Lääne-Virumaal mereäärsel Altjal.

BLOW on võrgutav elektrooniline pop-kosmos, milles on segunenud sürreaalne lüürika, unelmalaadsed helimaastikud ja teravad kitarrikäigud. Kõikidel liikmetel on rokkmuusikataust, mis seletab seda erilist sümbioosi elektroonika, popi ja tummiste rokielementide vahel.

Elegantsetel klaveripõhistel lugudel kummituslikult liuglev vokaal on Douglas Dare'le toonud võrdlusi James Blake'i ja Thom Yorke'iga. 2014. aastal ilmunud debüütalbum "Whelm" viis Douglase maailmatuurile - soojendades esialgu artiste nagu Ólafur Arnalds, Nils Frahm ja Frink, ning seejärel andes ise soolokontserte üle Euroopa. Douglase viimane album "Aforger" sai miksitud ikoonilises Abbey Road helistuudios. Albumile annavad eriliselt tooni puhkpilliorkester ja koor, lüüriliselt on see ilus ja haavatav. "Aforger" on heliteos, milles uurib Douglas piire reaalsuse ja fiktsiooni vahel, sidudes neid mõtteradu visuaalselt ka enda kontsertidesse.

Kümme sooloalbumit välja andnud Vaiko Eplik avaldas märtsis uue singli "Tetris", mis annab vihje peagi ilmuvast järjekordsest albumist.

Äsja pärjati duo Puuluup Eesti muusikaauhindadel aasta folkalbumi tiitliga. Modernne folkloor terakese sürrealismiga - nii on vana ja uus duo muusikas kokku saanud. Mängitav Hiiu kannel esindab traditsiooni ja folkloori, mis kantakse efektiblokkide ja luuperite abiga kaasaega. Lüürika ja meloodia on mikstuur muusikalistest mälestustest ja inspiratsioonist.

Varasemalt on juba välja kuulutatud Miljardid, Eugénie (Prantsusmaa), Gram-Of-Fun, Kadri Voorand & Andre Maaker, Duo Ruut, Fil Bo Riva (Itaalia), Lexsoul Dancemachine, Curly Strings, Chris Noah (Läti) ja Arno Tamm.

Võnge tähistab suvel oma viiendat sünnipäeva ning jõuab esmakordselt Lääne-Virumaale. Kahe pika päeva jooksul astub otse looduse rüppe istutatud poeetilistel lavadel üles paarkümmend erinäolist artisti ja DJ-d. Lisaks muusikale ootavad külastajaid kultuuri-, kunsti-, filmi-, maitseelamused, joogatunnid, lasteala ning muidugi haruldaselt mõnus mereäärne festivalimelu.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: