Kõige eestilikuma sõna valimisel anti 7161 häält

Eestilikud sõnad
Eestilikud sõnad Autor/allikas: ERR

ERR kutsus märtsis esitama ettepanekuid kõige eestilikuma sõna valimisele. Neist valiti välja 30 populaarsemat, mille vahel hääletati 7161 korda.

Kõige eestilikuma sõna hääletus lõppes teisipäeval, 9. aprillil. Kõige eestilikum sõna kuulutatakse välja "Hommik Anuga" saates pühapäeval, 14. aprillil.

Kõige eestilikuma sõna üleskutse peale laekus ERR-ile enam kui 2000 erinevat sõna. Kokku osaleti konkursi esimeses voorus pea 8000 korda. Rahvahääletusele on pandud 30 kõige sagedamini esitatud sõna, mille hulgast sai igaüks oma lemmiku valida.

Sõnaalgatusega soovib ERR kaardistada eesti keele rikkalikku sõnavara ja leida see üks sõna, mis inimeste arvates on ainuomane just Eestile ehk kõige eestilikum, olgu sõna eestilik siis kõla või sisu poolest. Sõnakorje raames esitati nii igapäevaseid kui ka harva kasutusel olevaid sõnu, seejuures olid sõnad saanud inspiratsiooni loodusest, inimestest, toidulauast, kultuurilistest nähtustest jpm.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: