Aiadisainer maastikuarhitekti Piet Oudolfi edust: ta on loonud uue fenomeni

Hollandlane Piet Oudolf on aianduse superstaar, kellest on valminud film "Viis aastaaega: Piet Oudolfi aiad". Film kaasaaja mõjukaimast maastikuarhitektist on kinno meelitanud ka rohkelt Eesti publikut.

Aiadisainer Merilen Mentaal ütles ETV saates "Ringvaade", et Piet Oudolfi ei disaini ainult aedu, vaid maastikke. "Ta on loonud uue fenomeni, ta kuulub New Perennial Movementi juurde ehk ta disainib taimedega. See on tema moodne kunst ja eneseväljendus ja see on kogu maailmas kõneainet pakkuv," selgitas Mentaal, miks mees on superstaarisaatuse teeninud.

Piet Oudolf on mitmete ikooniliste linnakeskkondade autor, taimekasvataja ning revolutsiooniline mõtleja, kelle loodud keskkonnad on kuulsad oma erilise emotsionaalse mõju tõttu. "Ta teadis kogu aeg, et ta tahab midagi luua, aga midagi teistmoodi," ütles Mentaal ja lisas, et mees on inspiratsiooni kogunud nii Hollandist, Inglismaalt kui ka Saksamaalt.

Mentaal ütles, et Oudolf jagab hea meelega oma mõtteid ka lihtaednikele. "Nad on nii-öelda influencerid, kes tahavad, et nende mõtted jõuaksid ka kõige lihtsamasse aeda kõige lihtsama inimeseni," rääkis Mentaal tippaednikest.

"Viis aastaaega: Piet Oudolfi aiad" on poeetiline pilguheit kaasaja kõige mõjukama maastikuarhitekti töösse. Puudutades sotsiaalseid, kultuurilisi ja ökoloogilisi problemaatikaid, muudab "Viis aastaaega" mõtteviisi ja nägemust ilust. Vaatajal avaneb võimalus käia kaasas innovaatilise maastikuarhitekti igapäevaste töiste tegemistega ning filmi eriliseks osaks on kaadrid Piet Oudolfi lummavate atmosfääridega aedadest.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: